Uloviť toaletný papier

Autor: Marian Baran | 27.3.2020 o 18:00 | Karma článku: 7,15 | Prečítané:  1349x

Príprava nezaberie veľa času. Je to iné ako uloviť mamuta, netreba vykopať veľkú jamu a prikryť čečinou. Ďalšia príprava je totožná.

Musí byť dobré počasie, fúkať vhodný vietor. A veľmi dôležitý je čas, súmrak sa neodporúča. Ísť na lov po polnoci znamená neúspech. Skúsený lovec už vie, že keď zimomriavky zasypú chrbát, lov bude úspešný. Postaví sa z prúteného kresla, zdvihne hlavu, privrie oči a naberie si plný nos, cíti úspech.

Pripraviť sa. Cez tvár rúško, toaletný papier je plachý, ľahko ho vyľaká aj jemný dych. Dôležité sú rukavice. Toaleťák musíš uloviť rukami. Kedysi lov prebiehal holými rukami, no skúsenosti zmenili túto zvyklosť a na lov sa odporúčajú rukavice. Legendárny lovci neodporúčajú palčiaky, ani tie mikroténové, s ktorými svojej milej farbíš vlasy. Pri love potrebuješ všetky prsty a potrebuješ aby boli chránené. Toaleťák dokáže brániť svoj holý papier dôrazne, hoci je to ojedinelé.

Lovec je pripravený a namiesto koltu, do koženého púzdra vrazí dezinfekčný gél. Pred domom ovonia zem a hneď vie, v potravinách pri pošte už nie je. Cíti na diaľku, že v drogérii pri regáloch sa musí pásť celé stádo. Lovec zrýchli krok, prikrčený, aby nezaujal okolie, uteká krížom cez parkovisko. Ostatní lovci môžu byť zvedaví, pýtať sa na dôvod rýchleho presunu. Legendy však vedia odviesť pozornosť nekonkrétnymi odpoveďami. Aký toaleťák prosím ťa. To len krokujem parkovisko pre potešenie.

Potom lovec na chvíľu ostane stáť pred otvorenými dverami do drogérie. Vidí v diaľke predavačku, ako tlačí vozík plný šľachtených toaletných papierov. Tých hodvábnych, štvorvrstvových. Zamatovo jemných. Ani netušil aké bude mať šťastie. Toto čo videl, nebol žiaden divoký dvojvrstvák. Predavačka strhla fóliu. Zrazu sa objavilo milión cudzích rúk, štuchance, výkriky. Toaletný papier sa bránil, no proti presile nemal žiadnu šancu. V okamihu na vozíku nič neostalo. Lovec zaváhal. 

Keď sa predajňa vyprázdnila, lovec vstúpil dnu. Oslovil predavačku. Prosím vás, máte hygienické vreckovky? Je to akútne. A dobrá žena, ktorú v tých končinách každý s vážnosťou volá, predavačka v drogérii, ponúkla lovcovi vreckovky na útechu. Mentolové v ekonomickom balení.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

100 ROKOV OD TRIANONU

Mesto maďarónov a odpadlíkov. Príchod Čechov vyvolal v Košiciach zdesenie (rozhovor)

Košice zaujímali v maďarskej národnej pamäti prominentné miesto.

Progresívne Slovensko má nové vedenie, Trubana vystrieda Bihariová

Bihariová porazila Trubana pomerom 105 ku sto hlasom delegátov.

Píše László Sólymos

Matovičovo gesto Maďarom bolo fiasko

Premiér dostal facku vo forme memoranda od strany SMK.


Už ste čítali?