Nadýchať vankúš

Autor: Marian Baran | 21.5.2019 o 11:48 | Karma článku: 3,24 | Prečítané:  1114x

Niekedy nemôžem zaspať a prehadzujem sa na posteli. Snažím sa vankúš, špeciálne vyrobený na príjemné spanie, vytvarovať do vhodného tvaru.

Nepomáha preložiť na polovicu, ani vytvarovať z neho burrito. Keď strčím hlavu pod vankúš, nedostatok vzduchu spôsobí malátnosť, ale nenavodí spánok. Mohol by som ho ísť reklamovať, ale už akoby som počul odpoveď. Máme tisícky vyspatých zákazníkov, chyba je asi niekde inde.

Možno je to tým, že neviem vankúš poriadne nadýchať. To je tá dávna technika prípravy vankúša na spánok, ktorá sa pominula s veľmajstrami tejto procedúry. Dômyselné premiesenie páperia v látkovom obale, vyťahovanie vankúša za rohy a potľapkanie dlaňou po nazbieranom vzduchu. Zdá sa to byť jednoduché, napodobniť sa to dá, ale nefunguje to.

Už by som dávno mala byť na dôchodku, ale čo by som ja sama doma robila. Povedala mi drobná pani v malom penzióne. Ukázala na kúpelňu, na okno a na televízor. Poradie trafila presne. A potom prišla k posteli a urobila niečo, čo som nečakal. Zdvihla vankúš za rohy a silne s ním niekoľkokrát zatriasla. Šikovne prechytila rohy a zopakovala. Vankúš následne položila na postel a premiesila obsah. Na záver dlaňami niekoľkokrát pobúchala.

Zaspal som hneď ako som si ľahol. Vyspal som sa výborne. Pri odchode ma vyprevádzala drobná pani. Vraj nech sa ešte niekedy zastavím a pokojne aj na niekoľko dní.

To čo ste večer urobili s tým vankúšom? Spýtal som sa.

S vankúšom? Dúfam že nič zlé. Už si nepamätám, to viete, mám už svoje roky. Odpovedala tajomne.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?