Na zastávke autobusu

Autor: Marian Baran | 20.11.2018 o 11:00 | Karma článku: 6,38 | Prečítané:  2452x

Na zastávke autobusu stál mladík a nervózne sa obzeral. Značkové oblečenie od hlavy k päte mu krášlilo zjav. Odev za ročný príjem sadol ako uliaty.

Jeho nové auto asi stálo v servise so závažnou poruchou prevádzky, keďže bol nútený cestovať autobusom. Cez rameno značková taška z brúsenej kože, asi taška školská. Možno to bol trest, za zlé známky v škole. Povýšenecky hľadel okolo, hľadal oporu v niekom, kto tiež zostúpil z piedestálu lukratívnej istoty.

Keď v jeho blízkosti prešiel starší pár, odvrátil hlavu a okázalo sa dlaňou pred nosom ovieval. Pohŕdavo krútil hlavou nad spoločnosťou v ktorej sa ocitol. Čo sa asi muselo stať, keď sa musel vydať na tak nepríjemnú cestu a úplne sám.

Začalo popŕchať a kvapky vody dopadli na outfit mladíka. Prekvapivo pozrel na oblohu a z vrecka vytiahol mobil. Možno chcel vypnúť počasie a možno si chcel len skontrolovať status. Pribudol ďalší, možno, cítim sa zhnusene, a k nemu sa hneď prilepilo niekoľko lajkov. So súcitu, možno s oporou, škodoradosť nedokáže palec upresniť.

Začalo skutočne pršať. Na zastávke nik nepostavil prístrešok, možno práve projektant kreslil prvé čiary a tupé uhly. Rozmýšľal či to má význam, analyzoval štatistiky. Ľudia zdvihli kapucne a tí pripravení otvorili dáždniky. Mladík sa zúfalo pozeral na oblohu. Kvapky vody dopadali na pomádu a vlna vlasov menila tvar.

Odhodlával sa. Nakoniec sa prekonal. Otvoril tašku a zúfalo vybral skladací dáždnik. Otvoril ho nad hlavou a stlmil prúd vody. Ružový dáždnik s bielym nápisom Lady, ktorý asi mama ráno pribalila v šere príbytku. To nebol trest, to myslela dobre.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner písal Zsuzsovej o sledovaní Sulíka a Rajtára chcel dostať do basy

Ďalšia časť Kočnerovej komunikácie potvrdzuje výpoveď Petra Tótha.

Kalavská sa vzoprela Ficovi, Smer jej návrh nepodporí

Ministerka predloží stratifikáciu len ako obyčajný zákon.


Už ste čítali?