V pohode

Autor: Marian Baran | 8.7.2017 o 19:10 | Karma článku: 9,65 | Prečítané:  1366x

Mám spoločníka na všetky cesty. Niekedy sa vydá na potulky bezo mňa. Vtedy mu závidím, no viem, že na konci sveta sa vždy otočí a vráti sa domov. Precestoval už poriadny kus sveta.  

Boli sme spolu na pláži v Deauville. Na pláži hviezd, sme spolu spokojne ležali a vychutnávali si atmosféru nekončiaceho príboja. Vyhnal nás až príliv, ktorý nám jasne povedal, že hranice sú nemenné v hlavách, nie na mape. Spolu sme vystúpili na Eiffelovú vežu. A na Champs-Élysées kúpili kebab do ruky.

Je dobrý spoločník. Nikdy sa nesťažuje. Zadar sme prešli skrz, urobil som tisíc fotiek a potom sme spoločne zdieľali pozdrav slnku. Vyliezli sme na Skalnaté pleso a v Kremnici vliezli do bane. Každý cieľ s ním je v pohode. Či päť hviezd na hoteli v Madride, alebo jedna v Žbinciach na bare.

Niekedy ho vyvetrám len tak v meste, zoberiem do práce. Na kúpalisko, či do knižnice. Sme spolu často. Miluje jednu vetu, keď ju počuje, to viem určite. Keď pôjdeš, zoberieš smeti? Až vidím, ako zavrtí chvostom. Môj kľúč od kontajnerov na odpad. Ruku hore, nech ste kdekoľvek, kto ho má so sebou.

 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty z MS 2018 vo futbale.

DOBRE RÁNO

Dobré ráno: Súd mu vymeral 12 rokov, chce sa stať primátorom

Ako sa u nás robí komunálna politika.


Už ste čítali?