Stolovanie

Autor: Marian Baran | 19.5.2017 o 14:40 | Karma článku: 14,15 | Prečítané:  2203x

Ráno, keď som išiel do práce, zobral som aj starý stôl. Niesol som ho do kontajnera na komunálny odpad. Už z diaľky som videl, že skončí v dobrej spoločnosti. Vyhodené kreslá, stoličky, vaňa. 

Položil som stôl na hromadu a rozlúčil som sa. Nostalgicky zaspomínal na chvíle, ktoré som pri ňom presedel.

Kúpil som totiž do kuchyne nový stôl. Ten starý, kempingový, začal byť malý pre všetky stoličky ktoré pribudli. Zložil som ho a odložil. Niekoľko týždňov som ho chránil vlastným telom. Skrýval ho. Tajil a obhajoval jeho existenciu jednoduchým zvratom, čo ak. Chcel som ho uložiť do pivnice, no tam sa nezmestil, je plná, veď čo ak. Do pivnice sa zmestí už len listová obálka. Bez poštovej známky, samozrejme.

Nechcel som sa ho zbaviť, niečo som mu dlhoval. Vždy keď som pri ňom sedel, tak mi vyčítal, kedy ho vraj zoberiem niekam von, niekam kempovať, keď už bol na ten účel vyrobený. Sľuboval som mu, že raz spolu vyrazíme niekam do lesa. Tam ho na lúke rozložím a budem z neho jesť lesné jahody i med. Veverička na strome bude ohrýzať šišku a bude na jeho jednoduchý povrch trúsiť, presne tak, ako to má rád.

Pýtal som sa kdekoho, či nepotrebuje. Aj kamarátovi som ho núkal do nového bytu, aj inzerát som zverejnil, že predám skladací stôl, vhodný na kempovanie. Pýtali sa, či za použitý stôl nie je tisícpäťsto eur priveľa. 

Podvečer som sa vracal z práce. Kontajner ešte neodniesli. Deti zobrali z hromady môj stôl a postavili ho v tieni paneláku na pokosenú trávu. Sedeli okolo na stoličkách, večerali piesok a malé kamene. Paličkami sa kŕmili, akože. Vo vani sa akože kúpal pes. Takto si stôl konečne užil kempovanie. Bol som spokojný.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty z MS 2018 vo futbale.

DOBRE RÁNO

Dobré ráno: Súd mu vymeral 12 rokov, chce sa stať primátorom

Ako sa u nás robí komunálna politika.


Už ste čítali?