Musíš byť viac chlpatý

Autor: Marian Baran | 6.4.2017 o 17:00 | (upravené 7.4.2017 o 13:44) Karma článku: 14,65 | Prečítané:  2711x

Bol som kamarátovi vyvenčiť psa. Jednorázová záležitosť. Psa poznám a myslím si, že ho celkom poslúcham.  

Kamarátovi som polial kvety, vyjedol chladničku a minul toaletný papier. Potom som sa venoval psovi, je cvičený. Reaguje na mnohé povely, napríklad zožer to, poď von, pozeraj na mňa a štekaj pekne. Vždy zavrtel chvostom, keď som ho dôverne oslovil, aby na mňa neskákal a nohavice mi nedriapal.

Pred domom som psa upol na vôdzku. Začal ma ťahať a hoci je to malý tvor, má štyri nohy a jeden cieľ, ktorý je vždy vzdialený. Ťahal ma priamo do pivárne. Nad terasou slnečníky a tam si ľahol. Obsluha mu doniesla misku s vodou a nejaké dobroty priamo pod ňufák. Každý sa pri ňom pristavil a venoval mu pár sekúnd. Nechcel odísť. Až keď som vypil pár pív, pozorne mi ich rátal, až potom sa zdvihol a začal ma ťahať preč. Priamo k lavičke na ktorej sedeli ženy a dozerali na hrajúce sa deti. Zvýskli, potešili sa, že psa vidia a začali ho hladiť.

Toľko radosti som už dávno nevidel. No ahoj, ty si ale zlatý. Lichotili mu a on sa len vyvalil na bok. Keď bol celkom strapatý, začal ma ťahať ďalej. Prešli sme veľký kus územia. Každý ho chcel pozdraviť a maznať sa s ním.

Keď sme sa vrátili do bytu, ľahol si pred televízor a vrčal na mňa kým som mu ho nezapol. Prepol som na futbal, až potom bol spokojný a začal pravidelne odfukovať. Pozrel som smutne na jeho psí život. Do denníka na čistú stranu som si poznačil. Musíš byť asi viac chlpatý.

 

https://blogerroka.sk/2017/marian-baran/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty z MS 2018 vo futbale.

DOBRE RÁNO

Dobré ráno: Súd mu vymeral 12 rokov, chce sa stať primátorom

Ako sa u nás robí komunálna politika.


Už ste čítali?