Káva je večná

Autor: Marian Baran | 6.3.2017 o 18:55 | Karma článku: 9,51 | Prečítané:  1682x

Kávu vymysleli pre mňa. Je to nápoj, ktorý každé ráno vytvorí atmosféru. Nápoj, ktorý mi svojou vôňou dokáže vytvoriť ráno. Chuť, ktorá mi vytvorí deň.  

Počas dňa mi káva spríjemní každý voľný okamih a večer, svojou temnou farbou zaženie všetky chmáry. Káva je psychológ, najlepší kamarát. Káva to je ruka, čo ťa pohladí a noha, čo ťa nakopne. V zime zohreje, v lete dokáže dokonca uhasiť smäd. Na stole nakreslí krásne kruhy a na oblečení namaľuje nádherné fľaky.

Za dvestopäťdesiat gramov kávy, pätnásť eur? Tú kávu poslali taxíkom? Potichu som zhíkol, keď som si naposledy kupoval kávu v mojej obľúbenej kaviarni a uvidel som vystavenú novinku. Pani, ktorá tam tú kávu pripravuje, tá za to naozaj nemôže. Niekedy mi jej aj trochu ľúto, lebo tie požiadavky ľudí, na prípravu kávy sú neuveriteľné. Ale čo sa kávy týka, každý je znalec.

Pil si už cibetkovú kávu? Opýtal sa ma minule kamarát a musel som priznať, že nie. Vraj tá káva je vynikajúca, no veľmi drahá a vysvetlil mi prečo. Vraj cibetiek je málo, sú to malé zvieratá a celé je to komplikované. Naozaj je to hotová veda, nechápem, prečo tými kávovými zrnami nekŕmia slony.

Majú tam rôzne druhy kávy, dokonca aj light, voľakedy sme tomu hovorili druhák. Zloženie skutočne dobrej kávy ovládajú iba majstri. Roky skúseností, vycibrená chuť, presné zloženie ingrediencií, to je skutočné tajomstvo. Dobrý deň. Akú vám pripravím kávu? Opýtala sa ma pani za pultom.

Bez kofeínu, šesť cukrov, mlieko, kvapku masla, trochu škorice a doliať studenou vodou. Odpovedal som. Zoberiete si to so sebou? Poprosila ma.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Aký bol šampionát v Rusku? Plný sexizmu, politiky a simulovania

Prinášame najzaujímavejšie momenty z MS 2018 vo futbale.

DOBRE RÁNO

Dobré ráno: Súd mu vymeral 12 rokov, chce sa stať primátorom

Ako sa u nás robí komunálna politika.


Už ste čítali?