Meškanie vlakov

Autor: Marian Baran | 2.12.2016 o 18:20 | Karma článku: 10,94 | Prečítané:  1677x

Za oknom vagóna fúkal vietor. Hral sa so snehovými vločkami a nedovolil im spadnúť na zem. Ale ani tie, ktorým sa podarilo uniknúť, neostali dlho bez dozoru. Vietor ich našiel a naháňal im strach, že nikdy nepadnú.  

Ak by vlak neostal stáť uprostred krajiny, asi by som si nedokázal, len tak vymedziť čas nečinne sedieť a necelú hodinu pozerať von oknom. No neznáma prekážka v ceste, ponúkla možnosť zastaviť sa. Počiatočná obava, že niečom nestihnem, sa zmenila na pocit absolútneho bezpečia. Za oknom zima, chlad a niekde ďaleko, štyridsať minút vzdialené povinnosti.

Rozhorčenie cestujúcich bolo vážne, aspoň tak sa zdalo. Niekoľko minút, zopár nosov nalepených na skle okna v snahe vidieť niekam dopredu, pred vlakovú súpravu. Niekoľko uskutočnených hovorov a niekoľko ráznych otázok na sprievodkyňu, ktorá prechádzala vozňom. Potom odovzdanie. Vlak dokáže ponúknuť viac ako by sa zdalo.

Oproti mne sedel chlap a márne sa pokúšal spojiť s virtuálnym svetom. Na nohách notebook a ukazovákom ťukal do medzerníka. Univerzálny urýchľovač nefungoval. Rezignoval a oprel sa pohodlne do sedadla. Mama s dieťaťom na kolenách ale neustávala. Ponúkala stále nové a nové podnety. Toto jedinečné spojenie, nepriazeň počasia nedokáže prerušiť.

A práve vtedy sa to stalo. Spočiatku som tomu nevenoval veľkú pozornosť. Bolo to len také šteklenie na skrytých miestach. Potom to zosilnelo. Vstúpilo do nosa a jednoznačne ponúklo niečo neopakovateľné. Vôňu, ktorá dokáže vytvoriť atmosféru. Definitívne vstúpila do hlavy a bez ospravedlnenie navodila pocit. Vôňu zimy. Niekto si vo vagóne ošúpal mandarínku. A ja som vedel, tak ako všetci okolo, ktorým sa vyjasnili tváre, že je tu a je to nezvratné.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Fico dal z rezervy hokejovému zväzu, hoci ten dotáciu nutne nepotreboval

Z rezervy predsedu vlády Robert Fico opäť prispel aj obci Hrušovany, kde vyrastal, či Starej Bystrici, kde je starostom poslanec Smeru.

DOMOV

Čudne rozdelené peniaze siahajú ku Kaliňákovmu známemu

Highchem nemá podľa hodnotenia dostatočné odborné kapacity.

KOMENTÁRE

Dankove snahy o nastavenie nových pravidiel by mali vyvolávať silné obavy

Slovenskí politici nechcú skladať účty.


Už ste čítali?