Učiť kradnúť

Autor: Marian Baran | 30.11.2016 o 18:30 | Karma článku: 9,87 | Prečítané:  2136x

Na zastávke autobusu mama karhala syna. Za správanie, za zlé známky i za to, že sa voči nej nespráva práve vľúdne. Vraj je drzý a tak.  

Zakázala mu televízor, zakázala internet, zakázala mobilný telefón. A postupne menovala všetko, čo sa dá zakázať. Zakázala mu aj ísť večer von. Zakázala mu kamarátov, aj ich menovala, pretože určite už fajčia.

Neučila som ťa, že sa máš slušne správať? Neučila som ťa? Spýtala sa a pozerala na mládenca, ktorý práve prevracal očami a vytáčal hlavu bokom s pootvorenými ústami. Neučila som ťa slušne poďakovať? Dodala zo zoznamu, čo všetko svoje dieťa učila. Kradnúť si ma mala učiť. Odvetil mladík drzo a na pár sekúnd sa mame pozrel priamo do očí. Žena sa len nadýchla, no neurobila vôbec nič.

Pravda je, že v škole sa kradnúť neučí. Ani neexistujú predmety, ktoré so zlodejinou súvisia. Napríklad hodiny klamstva. A aby mal jedinec dobrý základ do budúcna, tak aj pár hodín arogancie. Navrhujem zaviesť hneď, nech majú všetci rovnaké možnosti. Nik sa nebude cítiť ukrivdený, že sa mu tohto vzdelania doma nedostalo.

Alebo svojpomocne, učte svojich potomkov kradnúť. Obzrite sa, niektorí rodičia už dávno, pred rokmi začali.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?