Zastávky na znamenie

Autor: Marian Baran | 18.10.2016 o 19:15 | Karma článku: 11,58 | Prečítané:  1823x

Bol som si s kamarátmi po dlhše dobe zacvičiť. Vložil som do toho všetko, bral som tie najťažšie činky. Precvičili sme celé telo, no hlavne biceps. Lebo biceps je cesta.  

Svalnaté paže sú symbolom sily, známkou predátora, jasne ukazujú kto má navrch. Tak mi povedali. Cvičil som intenzívne, nechcel som zaostať. Na druhý deň ráno, keď som lepiacou páskou pripevňoval zubnú kefku na kľučku dverí, aby som si dokázal umyť zuby, došlo mi, že sa niekde stala chyba. Mal som svalovicu, dotieravú, obmedzujúcu. Bicepsy, dva horúce, stuhnuté kamene, obmedzovali moju slobodnú vôľu.

Zastávky mestskej hromadnej dopravy, na znamenie, prestali pre mňa fungovať. Keď som chcel vystúpiť a dať vodičovi znamenie, nedokázal som v tej starej Karose tak vysoko zdvihnúť ruku. Musel som požiadať spolucestujúcich. Pomohli, ale začul som, ako niekto zamrmlal. Veď je iba osem hodín ráno a on už nedokáže ruku zdvihnúť.

Keď som sa vracal domov, v autobuse som bol sám, vedel som čo robiť. Vystúpil som tam, kde som nechcel, bez znamenia a išiel zvyšok cesty pešo. Prinútilo ma to hlbšie sa zamyslieť nad prínosom týchto zmien. Spoznal som novú lokalitu. Obohatilo ma to o nové zážitky a niekoľkominútová prechádzka bola bonusom pre moje zdravie. Zmena niektorých zastávok, na znamenie, nie je náhodný, zbytočný a škodoradostný počin frustrovaného jedinca.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?