Futbal to je hra

Autor: Marian Baran | 14.10.2015 o 18:44 | Karma článku: 11,04 | Prečítané:  1615x

Už sa stmievalo, keď sme vošli do dediny. Na dlhej ulici, na ľavo párne, na pravo nepárne čísla. Pod strechami muži, čo majú mzdu šesťdesiat minút na hodinu a ženy čo z pol kila múky svadobnú hostinu vychystajú.  

Pred krčmou stál starec, v pohári piva deci čo sa šanuje, bo je posledné a v kútiku úst zlostný špak. Keď sme sa opýtali, kde je možné postaviť stan, dopil, potiahol z ohorka a hlavou hodil za seba. Pri ihrisku, pravda, zachraptil. Vizuálne sme prešli prísnym pohľadom.

Ráno v stane som sa zobudil na zvon, taký čo dobytok nosí na krku až sa zatúla, aby sa ľahko našiel. Podvedome som pozrel na displej mobilu, či mi nedošla správa. Potom som otvoril stan a na futbalovom ihrisku som uvidel kravy, pokojne sa pásli. Pri bráne stál starec zo včerajška a opieral sa o palicu.

Nahnal som ich sem, trávnik treba obriadiť, dnes sa bude hrať futbal, pravda. Povedal, ani som sa neopýtal. Zdalo sa mi to praktické a ekologickejšia kosačka na trávu ma nenapadla.

Poobede bola krčma plná, mal som istotu, že minimálne traja už zápas neuvidia. A tí, ktorí áno, už vedeli ako to dopadne. Na ihrisku ktosi ťahal vápnom lajnu a kedže fúkal vietor, vyzeralo to akoby na zem kládol záclonu. Siete už boli zavesené na bránkach, keď do šatne domácich vošla žena, vo veľkom koši priniesla vyprané dresy.

Ostali sme na zápas. Na kus panelu, ktorý sa tam nachádzal úplne nelogicky, si k nám prisadol starec. Bez emócii, len tak apaticky sledoval duel. Ani domácim, ani hosťom sa však nedarilo. Až koncom polčasu, sa futbalistovi súpera podarilo šikovne uvoľniť a bežal na bránu domácich. Ľudia vstali, začali kričať, zúriť. Niektorí by najradšej vybehli na ihrisko a zabránili najhoršiemu.

Mohol to byť pekný gól. No hráč, len čo sa pravačkou napriahol k výkopu, sa pošmykol a spadol. A ja som tušil na čom. Pozrel som na starca. Ani obrvou nepohol, keď povedal, veď je to len hra, pravda.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?