Nafukovačka

Autor: Marian Baran | 20.12.2014 o 12:45 | Karma článku: 13,59 | Prečítané:  2020x

Spať na nafukovačke vyžaduje veľa skúseností, ak žiadnu inú, tak aspoň so stoickým ležaním. Spať na nafukovačke, to je dobrodružstvo. Na niečo také treba mať naspaté na rôznych podložkách, posteliach, pričniach či lôžkach akejkoľvek kategórie a kvality. Už len samotný fakt, že posteľ si treba nafúknuť,  ponúka hneď na začiatok niečo neobvyklé.  

Jedinec sa môže jednoduchým spôsobom rozhodnúť či si ju nachystá ako betónovú platňu, alebo želatínu. Musím hneď neskúsených upozorniť, že hoci ju nafúknete vzduchom z pľúc, na teplote lôžka sa to prejaví minimálne. Raz som ju nafúkol fénom, to bolo iné. Nafukovačka bola horúca a kým som zaspal, ponúkala nadštandard nebývalých rozmerov.

U kamaráta na chate mi bola ponúknutá nafukovačka a hoci ešte neboli všetky miesta na spanie obsadené, napríklad parapet okna a stôl bol voľný, súhlasil som. Bola to výzva a ja som sa celkom potešil. Kamarát má nafukovačku staršiu, s veľkým vankúšom ktorý sa nafukuje zvlášť. Nafúkol som si obidve časti a ľahol som si. Prikryl som sa hrubou dekou a dúfal že to postačí. Para z mojich úst jednoducho merala teplotu v miestnosti. Zaspal som celkom rýchlo, na chrbte, na chrapúňa.

Zobudil som sa na chlad od zeme. Tá časť pod telom bola prázdna. Vstal som, dofúkal a spal ďalej. Dobrodružstvo je tichý príbeh jedinca. A tak som sa v noci niekoľkokrát zobudil, rýchlo dofúkal a spal ďalej. Ako noc ubiehala, moja schopnosť nafúknuť nafukovačku sa rapídne zlepšovala. Nad ránom som to dal na šesť krát.

Je pravdou, že ráno som bol unavený a len tak som dospával zameškané, hoci už na prázdnom gumenom obale. Kamarát sedel v kuchyni pri stole a nad sviečkou si v hliníkovom hrnčeku zohrieval čaj. Videl som ho cez pootvorené dvere, ako tam ticho sedí, iba pri tom malom plameni, aby nikoho nezobudil.

Zbadal že nespím. Ako si sa vyspal?, spýtal sa ticho, uštipačne. Výborne, zašepkal som. A zo vzdialenosti niekoľkých metrov som mu tú sviečku sfúkol, darebákovi jednému. A hneď potom som odtiahol záves z okien, iba tak, prúdom vzduchu z mojich pľúc. Chystal som sa ne dvere, no potom som mu ležiac vymietol pavučinu z príbytku ,nech sa tento rok konečne ožení.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?