Ona a on

Autor: Marian Baran | 30.5.2014 o 17:00 | Karma článku: 13,75 | Prečítané:  2729x

On prišiel domov skôr ako ona, hoci to určite bolo neskoro. Na ramenách ťarchu celého sveta, v hlave všetky, cestou domov hravo vyriešené problémy.

Ona prišla určite neskôr ako on. A hoci jej pracovný týždeň mal tiež päť dní, z mála energie čo ostalo vykúzlila úsmev o sile niekoľko sto wattov hneď vo dverách. Bolo to, ako keď uprostred leta mrak zakryje slnko a ono náhle zasvieti.

On reflexívne prižmúril oči a schoval diaľkový ovládač televízora do vrecka. A kým ona jednou rukou učesala domácnosť a druhou upiekla chlieb zo špaldovej múky, on sa stotridsaťkrát nadýchol. Samozrejme, vydýchol tiež.

Ona pokojne dokončila všetko čo existovalo v jej nezverejnenom zozname. Až vtedy on, keď v hlave definoval polaritu dvoch náhodne vybraných jadier neznámeho atómu a dôkladne zrakom omakal kľučku na dverách, až vtedy otvoril zošit z domácou úlohou z Matematiky.

On riešil zadanie a dieťa trpezlivo sledovalo náročný proces, kým ona už poznala odpoveď. Z intenzívnej radosti, z ľahko získaných bodov za aktívny prístup k vzdelávaniu adolescentov, sa pomaly stával smútok, až strach z matematického zlyhania.

Ona zobrala pero a na papier napísala výsledok a celý postup výpočtu. On a jeho zranené ego sa sediac zapotácali.

Ona vedomá si jeho myšlienkových pochodov ho požiadala nech otvorí okno. Potešil sa zo svojej dôležitosti i praktickej použiteľnosti v piatkovej domácnosti. Otočil kľučkou okna na ktorú jediný dočiahol nielen vďaka svojej výške, ale aj vrodenej manuálnej zručnosti a technickej vyspelosti hraničiacou s insitnou genialitou. S jednou rukou zdvihnutou do neba, druhou v päsť pri páse sa cítil úplne ako Superman.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?