Vajcia

Autor: Marian Baran | 23.3.2014 o 12:45 | Karma článku: 12,85 | Prečítané:  1698x

Vyfúkneme lacno a rýchlo. Tak mal pôvodne znieť text, ponúkajúci službu ktorá na trhu neexistuje, činnosť, ktorú nik iný na zvýšenie svojho rozpočtu nevykonáva. Dlho sme hľadali, no prísť s niečím novým je skutočne náročné.

K danému ale nedošlo. Po vytýčení plánu, stanovení potrebných kritérií a technologických postupov, došlo k testovacej prevádzke. Na základe týchto skúsenosti sme od plánu odstúpili. Toto je doznanie a zdôvodnenie, ktoré sa zakladá na osobných skúsenostiach počas vyfukovania vajec.

Vyfúknuť vajíčko je náročný úkon vyžadujúci dobré zdravie, vrodený cit a zmysel pre koordináciu pohybov, vo chvíli čiastočného bezvedomia, spôsobeného zvýšeným tlakom v oblasti dutiny lebečnej, v okamihoch kyslíkovej nedostatočnosti. Čas potrebný na opätovné zotavenie je trojnásobný, vzhľadom k času vyfukovania.

Pracovali sme s vajíčkami domácimi, majú silnejšiu škrupinu, majú vyššiu hmotnosť a obsah je hustejší. A s vajíčkami z fabrík, u ktorých je  škrupina krehká a vajíčka počas vyfukovania medzi prstami praskali. Vyžadujú vyššiu citlivosť na uchopenie a cit pre farbu, pretože žĺtok sa farebne nepatrne odlišuje od bielka. Táto indícia je dôležitá ako časový faktor. Ďalší dôležitý poznatok je, že dierky musia byť dve a na protiľahlých stranách.

Vytvoriť dierky do vajíčok vyžaduje zručnosť a schopnosť analyzovať zvukové efekty, ktoré môžu naznačiť koniec činnosti. Osvedčili sa manikúrové nožničky, ktorými je možné drobné úlomky uchytiť a odkrývať vznikajúci otvor. Následne je možné nimi prestrihnúť blanu v dierke. Blana vajíčka je pevný elastický obal nachádzajúci sa tesne pod škrupinou vajíčka, u domácich nesmierne pevná. Je potrebné ju prerušiť, inak k uvoľneniu obsahu nedôjde a vyfukovanie je neúčinné a veľmi fyzicky vyčerpávajúce.

Dospelý, netrénovaný jedinec, podľa nášho názoru dokáže za hodinu vyfúknuť, aj s vytvorením použiteľných otvorov na tento akt, zanedbateľné množstvo vajíčok. Akceptujúc pritom potrebné prestávky a zhoršujúce sa fyzické dispozície. Táto skutočnosť bola podstatná pre zavrhnutie tejto aktivity. Ako aj nízka úspešnosť. Ani lacné, ani rýchlo. V zreteli so všetkými získanými poznatkami sme od zámeru upustili. Usúdili sme, že je jednoduchšie vajíčka skladať do pôvodného tvaru zo škrupín ako ich vyfukovať na osobné obohatenie.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?