Stolička

Autor: Marian Baran | 22.3.2014 o 7:50 | Karma článku: 23,58 | Prečítané:  2409x

Bol som na návšteve a dostal som do daru stoličku na ktorej som tam sedel. Taká obyčajná drevená, s pevným miestom na sedenie, čo ju držia pohromade dve veľké skrutky.

Potešil som sa tomu daru, hlavne preto, že podobnú mala moja stará mama. Ale tá mojej starej mamy nebola obyčajná, bola to pilotná kabína lietadla, aj pretekárske auto a inokedy buldozér. S tou darovanou to už bolo iné, bola výhradne na sedenie. Hneď som si ju vyskúšal vo výťahu a musím priznať, že sedieť vo výťahu je dosť komfortné. Sedieť je fajn, lebo sedieť, je neskutočne blízko k ležať.

Ani na vlakovej stanici som stoličku nenechal zapadať železničným prachom a sadol som si. Zistenie, že vďaka vlastnej stoličke si môžem sadnúť kamkoľvek a to s čo najlepším výhľadom, ma tešilo. Sedel som kdekoľvek a ostatní závistlivo na mňa pozerali z lavičky pevne pripevnenej k podložke. Chlapík v modrej uniforme prechádzajúci okolo ma upozornil, že si nemôžem len tak hocikde zabrať meter štvorcový, asi netušil že to boli dva kubické metre.

Mať vlastnú stoličku vo vlaku je zvláštny úkaz, vďaka ktorému každý majiteľ miestenky nadobudne rozpačitý pocit. Kde kto na vás gáni z miesta od okna, ktoré si zaplatil, či z pozície ulička, ktoré sa nedá nijak zmeniť. Sadol som si tak aby som nezavadzal, no zároveň tak, aby som sa cítil príjemne a keď prišla sprievodkyňa, prítomnosť stoličky považovala za moju snahu obísť pravidlá. Povedal som jej že sa mýli, že nie som špekulant, len špeditér z cudzej dobrej vôle.

Aj v autobuse som na stoličke sedel, lebo je veľmi zvláštne stáť vedľa stoličky, keď sa nachádzate v priestore, kde sedenie je bonus pre najrýchlejších, pre tých čo majú dobré kombinačné schopnosti v priestore. Videl som, že mať vlastnú stoličku sa mnohým profesionálom páči a závistlivo gánili, pretože im také jednoduché riešenie nenapadlo.

Pri dome v ktorom bývam som stoličku požičal kamarátovi. Svietilo slnko a deti sa hrali na ihrisku v hojnom počte. Dobre mu padlo sadnúť si a tak pozorovať ich počiny, sediac dohliadať na detské zábavky. Keď mi ju večer doniesol, zhodli sme sa že mať vlastnú stoličku stále k dispozícii je fajn. Sedel si na nej aj vo výťahu, že? Spýtal som sa. Aj keď som čakal na výťah, odpovedal a dodal, aj v obchode keď som čakal pri pokladni.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?