Som zasadil

Autor: Marian Baran | 18.3.2014 o 14:20 | Karma článku: 19,42 | Prečítané:  2241x

Tento rok som sa rozhodol, že zasadím a biologicky využijem kapacitu balkóna. Holubov som upozornil na prichádzajúce obdobie, pohrozil a rozkázal, že si neprajem ani jedného z nich vidieť ako tam postáva s novinami pod krídlom.

Jediná zásadná zmena oproti minulému roku bola v tom, že som nešiel nakúpiť priesady na trh. Vlani som rozhodne vstúpil do areálu zelenina ovocie, oddelenie domácej botaniky. Prechádzal som okolo tých všetkých rastlín a absorboval dôležitú indíciu, že všetky sú zelené. Na úplnom kraji, pri skladacom stole sedela babka so šatkou na hlave a to ma utvrdilo v tom, že sa vyzná. Pretože šatka na hlave, ako doplnok odevu v akomkoľvek počasí, je svojím spôsobom certifikát kvality.

Spýtal som sa čo to má, povedala že rajčiny a uhorky. Ktoré je ktoré, dokázal dešifrovať jej prst. Kúpil som nadšene a zaplatil v hotovosti. Doma som na balkóne zasadil a staral sa ako sa má. Polieval, plel a občas pôdu starou hliníkovou vidličkou prekypril. Rástli ako z vody, čo je aj celkom pravda. Do histórie tieto rastliny vstúpili ako burina, o ktorú bolo výnimočne postarané. Na babku sa ale vôbec nehnevám a môj postoj k šatkám na hlave sa nezmenil.

Tento rok som nakúpil semiačka a zasadil do kvetináčov. Tie som osadil do závesnej konštrukcie, ktorej technickú dokumentáciu nezverejním, pretože mi zatiaľ neboli priznané autorské práva na toto technické veľdielo. Už rastú, už strkajú hlavy von z hliny. Niekedy pozerám, ako mi rastú pred očami. S kým sa tam rozprávaš? Opýtalo sa ma dieťa na moju aktivitu. Zašomral som, že dohováram petržlenu lebo sa stále handrkuje s majoránom. Pokrútilo neveriacky hlavou. Nechcel som prezradiť, že som rastlinám recitoval verš z básničky, ktorú som vytvoril na ich počesť.

Rasti ty rastlina zelená, hoc nemáš ako človek kolená. Máš ale fotosyntetickú hlavičku a namiesto tela pevnú paličku.

farma.jpg

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?