Vodojem

Autor: Marian Baran | 12.3.2014 o 19:45 | Karma článku: 17,47 | Prečítané:  1691x

Jedno ráno som sedel v kuchyni a premýšľal, že doraňajkujem ľavou rukou, aby som hneď zrána spravil niečo zásadne. Nápad sa mi celkom páčil, ruky som si vymenil a oblízal som si prsty.

Zrazu som zreteľne počul kvapkanie tekutiny, to spoznám hneď, kameň kvapká inak. Prvé ma napadlo, že ma volá toaleta na intímne radovánky svojským spôsobom, aby som jej rozoberaním a skladaním strávil celé dopoludnie a odhalil pôvod vábenia celkom rozrušeným spôsobom. Ako insitný znalec panelákových zvukov som tiež zvažoval, či si to len suseda nekvapká na lyžicu liek. Ale dvadsaťpäť kvapiek to nebolo.

Neodolal som a zašiel pozrieť na toaletu. Po stenách stekala voda v niekoľkých prameňoch a zo stropu padali veľké kvapky na zem. Niektoré mi padli na hlavu, bolo to osviežujúce, atmosféra ako v jaskyni. Voda zadarmo, napadlo ma ako prvé a celkom som sa potešil tomu bonusu.

Logicky som sa vyviezol o poschodie vyššie a zazvonil susedovi nado mnou, budil rozospatý dojem. Keď som mu opísal jaskynný stav ktorý prežívam, opýtal sa; A ste si istý? Povedal som mu, že som a poprosil ho či by sa nepozrel. Lakonicky skonštatoval, že u neho je všetko v poriadku. Viete, nemôžete len tak niekomu vstúpiť do bytu a omakať mu trubky či nie sú mokré. Nepatrí sa niekomu tlačiť do bytu, keď si to neželá, ani vtedy keď po byte chodíte s dáždnikom, na nohách obuté gumáky. A ste si istý? Opýtal som sa cez štrbinu odchýlených dverí.

Musí to byť zázrak, keď voda tečie z nikade. Pramienky vody vymyli farbu zo steny a vznikli úchvatné obrazy. Toaleta sa premenila na jedno skvostné umelecké dielo so sympatickým akustickým rámom. Štetec vody je zručný básnik s dôsledným prejavom. Po niekoľkých hodinách voda prestala pracovať. Suseda si nakvapkala na lyžicu dvadsať päť kvapiek lieku a sused hrešil syna, že nedal hadicu z pračky do vane. Otec možno prchký, syn zábudlivý ale umelecké vlohy má určite.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?