Recept na pekný deň

Autor: Marian Baran | 8.3.2014 o 18:55 | Karma článku: 14,57 | Prečítané:  2280x

Deň začal celkom šťastne, vstal som pravou nohou z postele. Kávu som si zamiešal v protismere hodinových ručičiek a zo stola zmietol dve zrnká cukru, pretože tam ležali s piatimi zrnkami soli.

Som náležite poučený o všetkých nástrahách dňa, ktoré by ho mohli pokaziť. Poznám postupy, mám naučené spôsoby, mňa len tak ľahko niečo neprekvapí. Jedenásť slov v poslednej vete, ale je tam čiarka, tá to čiastočne neguje.

Cestou do práce som stretol kamaráta a čierna mačka nám prebehla pred nosom. Zastal som, nocúval niekoľko krokov späť a fiktívne som odpľul na obe strany. Len moja výška ma ochránila od úderu palicou, od pána ktorý tlačil kočík naložený hŕbou starých kníh. Asi nejaký knihovník, ktorý chladil v to skoré ráno horúce kúsky zo svojej knižnice. Kamarát na mňa pozrel neiste. Čierna mačka mi prebehla cez cestu, hájil som sa. A išla zľava doprava, alebo naopak, spýtal sa. Zneistil ma, ešte raz som cúvol a päť krát podskočil.

Som v strehu, vidím za roh, všetky indície registrujem a zelený trabant hľadám v prúde áut. Pre pekný deň urobím čokoľvek. Na chodníku k priechodu pre chodcov, stopami topánok míňam čiary dlažobných kociek. A čo tak po špičkách, pýta sa ma kamarát s pochopením, ranná káva? Poviem mu čo treba, načrtnem schému šťastnej existencie. Pozri, štyri červené autá stojace za sebou na križovatke, upozornil som ho. No a? Nechápe. A na semafore? No? Červená, objasnil som a on zahral citrón. No už mlčím, nevidí moje prekrížené prsty na rukách.

Dnes bude pekný deň, povedal mi, keď sa naše cesty mali rozísť. Na streche sedeli štyri vrany, jedna otočená chrbtom. Dvadsať sedem krokov do práce. Vietor sprava, v diaľke som počul sirénu. Ako to vieš? Pýtam sa nechápavo. Lebo som povedal, odvetil celkom pokojne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?