Kto je Radiátor

Autor: Marian Baran | 12.11.2013 o 17:30 | Karma článku: 23,11 | Prečítané:  3390x

Cestoval som autobusom mestskej davovej dopravy. Jediné čo ma hrialo, bola čerstvo zakúpená električenka za smiešnych šesťdesiat. Luxus autobusu mi vrážal do nosa, do očí sa tlačili slzy dojatia.

Sadol som si vedľa pani, ktorú občas poobede stretávam. Niekedy mi drží miesto, taškami s nákupom, kabelkou, vrecom zemiakov. Raz v predvianočný čas igelitkou s kyslou kapustou. Vyprať sa to dalo, hanba už dávno pominula. Vždy poďakujem a spýtam sa ako sa má. A v torze svojej otázky pozorne počúvam čo vraví, vždy aspoň jedným okom, nech sa neurazí.

Opísala mi čo všetko v ten deň zažila. Recenzia jej dňa, je jedna dlhá čiara, bodku za vetou nepozná. Zrazu však prestala rozprávať, otočil som sa vyľakane, no ona bola v poriadku, z kabelky vyberala mobil. Keď ho vylovila, zosmutnela pri pohľade naň. Môžem si zavolať z vášho telefónu? Spýtala sa ma, keď vkladala späť do kabelky tisíc tristo položiek.

Zaváhal som. Chcel som sa tváriť, že to čo držím celú cestu v ruke je zrkadielko a narcis vedľa nej si týmto spôsobom spríjemňuje dlhú chvíľu, ale zarezonovali mi v hlave slová. To sa ti raz vráti, ktoré mi povedal kamarát, keď sme raz v parku hádzali bumerangom pre potešenie detí. Tiež ma napadlo, že to musí byť niečo celkom vážne, veď desaťsekundový nádych isto niečo znamená.

Nabil som svoj mobil číslami, ktoré mi nadiktovala a naliehajúci aparát jej podal, chvíľu čakala. Radiátor zapni, za desať minút som doma. Áno, v obývačke a v kuchyni. Hovor ukončila. To viete, manžel. A radostne začala životopisom svojho manžela, ako sa v štyridsiatom treťom narodil.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?