Rozobrať a zložiť

Autor: Marian Baran | 31.10.2013 o 10:00 | Karma článku: 19,83 | Prečítané:  2245x

Túžba rozobrať vzniká vo veku, keď si všetkých desať prstov jedinca, primerane osvojí schopnosť spolupracovať. Potreba zložiť vzniká spontánne, ako prirodzený akt na zavŕšenie celého procesu.

Poznanie, že malá žltá kačička, spoločníčka na kúpanie vo vani sa nedá rozobrať, poznamenalo moje detstvo a to takým spôsobom, že v mojom myslení na základe tejto skúsenosti vznikli dve kategórie. V tej prvej boli predmety, ktoré sa nedajú rozobrať. Bola to spomenutá kačička, alebo napríklad železná nákova voľne položená v obývacom priestore. V druhej kategórii boli predmety, ktoré sa dajú rozobrať a zložiť. Kategorizácia prebehla osobnou skúsenosťou.

Strúhanka bola veľká výzva, boli to skúšky dospelosti. Mesiac, ktorý som strávil opätovným skladaním dvanástich pečív do pôvodnej podoby, doladilo moje schopnosti do dokonalosti. Všetky, vekom získané zručnosti, som prednedávnom využil napríklad pri rozoberaní a skladaní splachovacieho záchoda. Stačí rozobrať a zložiť a funguje opäť správne. A to všetko za niekoľko sekúnd a stále sa zlepšujem.

Toto všetko som spomenul mechanikovi, keď som mu doniesol môj notebook v dvoch igelitových taškách. A on sa zasmial a povedal niečo o hraniciach a schopnostiach. A tiež, že existujú veci, ktoré by mali rozoberať len odborníci, ale čo on môže vedieť. Podal som mu rozobranú nabíjačku k zariadeniu a v ďalšej taške myš v niekoľkých častiach, aby vedel s kým má do činenia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?