Párky

Autor: Marian Baran | 13.10.2013 o 18:00 | Karma článku: 14,08 | Prečítané:  2042x

Niekedy príde deň, keď takmer zložíš skriňu a pochopíš, aké je to ťažké, hoci je to ľahké. Keď tisíc dielne puzle snehovej búrky v noci, čo máš v škatuli, sa ti bude zdať ako relax na jedno popoludnie.

Keď zistíš, aké potrebné je držať sa návodov, ako bolí zistenie, že skriňa to nie sú iba tri steny. Aké dôležité je mať krížový skrutkovač a aspoň päť rúk. A aké ťažké je zabudnúť na slová predavača, že tú skriňu má za chvíľu zloženú aj malé dieťa.

Vtedy, keď sa ti mozoľ na dlani začne plniť vodou a triesku v prste konečne zachytíš zubami, zistíš, že sa niekde stala chyba. Dostaneš hlad, veď jedlo je cesta, jedlo je most cez rieku zla, priamo do zabudnutia. Vtedy otvoríš chladničku zdravým palcom pravej ruky.

V chladničke len hurka, čo bola kedysi banánom a rajčina, čo sa ti už dávno snaží prihovoriť z mikroténového obalu. Vyberieš len sedem párkov, zmrznutých na kameň a necháš roztopiť prirodzenou cestou. Vtedy zdvihneš telefón a zavoláš kamarátovi. Príď mi prosím pomôcť, skladám tú skriňu tretíkrát a stále sa nepodobá. Počuješ smiech. Nie, nie je to výsmech, povieš si a okom fľochneš na topiaci sa pokrm. Prídem zajtra, dozvieš sa odpoveď. Vstaneš, otvoríš chladničku, už vieš, že párky musíš zjesť všetky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?