Kočíky so spiacimi deťmi

Autor: Marian Baran | 8.10.2013 o 18:15 | Karma článku: 12,86 | Prečítané:  2113x

V obci Muráň je križovatka, je výnimočná tým, že sa tam križujú cesty. A to konkrétne hlavná s vedľajšou. A niekde odtiaľ, mal odchádzať môj autobus ďalej. Miesto nástupu nebolo riadne označené, zorientoval som sa podľa ľudí s batožinou, väčšou ako piatkový nákup.

Po križovatke kráčali dievčatá a tlačili kočíky so spiacimi deťmi. Mali namaľované oči a ich zafúľaným svetom fúkal vietor od západu. Každá matka má v očiach zvláštny lesk, ktorý žiadna šminka neschová. Prechádzali ku vedľajšej ulici, nemali žiadnu obavu. Auto ktoré ich mohlo ohroziť, prešlo pred polhodinou.

Muž, na predpokladanom nástupišti autobusu, mi povedal, že kedysi sa tam piekli fantastické buchty. Márne ich všade zháňal, aj v blízkej krčme a bol smutný zo zistenej skutočnosti. Autobus asi meškal a keď niečo asi mešká, tak to asi nechýba. Veľký chlap vo flanelovej košeli stál uprostred križovatky a so zaťatou päsťou hromžil žene na hlavnej ceste. Stála, ako napnutá struna na harfe, trochu predklonená a napriek útlejšiemu zjavu zahrmela spŕšku slov. Chlap sa zrazu stiahol, žena náhle schovala.

Dievčatá odtlačili kočíky do bezpečia a na križovatke pristálo niekoľko dofajčených cigariet, z hlúčika chlapov opretých o zábradlie. Vtedy do zákruty vošiel autobus a zastavil priamo pri nás. Kým som zaplatil vodičovi, ešte raz som sa obzrel. Po križovatke kráčali dievčatá a tlačili kočíkmi so spiacimi deťmi. Ich domov asi vietor nezmení.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?