Spánkové sanatórium

Autor: Marian Baran | 11.7.2013 o 19:15 | Karma článku: 16,96 | Prečítané:  1554x

Človek dokáže zaspäť kdekoľvek. Posteľ nie je dôležitá, keď príde spánkový deficit. Na zaspanie stačí vlastné telo. Znalec spania zaspí opretý o stenu, alebo uprostred vety.

Aj na lavičke, vedľa pracovnej čaty, ktorá hydraulických kladivom rozbíja asfalt sa dá spať. To sú tí spáči, ktorým spánok závidím. To ja nedokážem. Stiahol som si aplikáciu, ktorá má navodiť taký hlboký spánok. Vybral som si zvuk, zrnenie televízora. Počúval som ten zvuk a čakal, či predsa len nezačne vysielanie. A keď som si pustil čvirikanie operenca, čakal som či prestane. Mne len tak ľahko, hlboký spánok fikcie neprivodia.

Raz som išiel vlakom a v preplnenom kupé, boli okrem mňa ešte ďalší dvaja chlapi. Jeden zaspal, len čo sa vlak pohol a ten druhý len čo to zbadal. Vravím si, vidíš majstrov, uč sa. Okno dokorán, lebo klíma je predsa len luxus, keď ideš tristo kilometrov uprostred leta a za cestu zaplatíš toľko, ako za pár dní pri mori. Hučalo to a zvlášť, keď taký vlak ide po moste. Neskutočná prezentácia kvalitného spania. Fľašu borovičky som zbadal až neskôr.

Skutočný veľmajster zaspí postojačky, bez opory. A len vyvolený zaspí pri chôdzi. Ale majstri spánku majú nasledovníkov. Ráno som sedel v autobuse, vedľa mňa chalan a s mobilom v ruke si krátil voľný čas. Na zastávke v meste nastúpili revízori. Akoby jeden luskol prstami, chalan spal. Neskutočné. Hlava na skle a vôbec nereagoval na výzvy kontrolórov, ani na mykanie ramenom. To je mladý majster, vravím si, uč sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?