Dôkazový materiál

Autor: Marian Baran | 25.6.2013 o 18:45 | Karma článku: 22,00 | Prečítané:  2256x

Večer som bol v pivničných priestoroch paneláku. Bol som skontrolovať visiaci zámok, či visí a nie je poškodený, pretože chráni môj pivničný priestor, zaradený medzi ostatnými.

Nemám tam takmer nič, ale to nič je moje a je celkom dôležité si aj nič riadne chrániť. Ak by som tam aj chcel niečo dať, priestor je tak malý, že sa tam ledva zmestí to nič. Priestory nie sú zabezpečené pred zvedavým okom, tvoria ho iba nehobľované drevené latky. Je preto vidieť, čo tam kto má. Obľúbeným artiklom sú igelitové tašky. V jednej som videl kompót, inšpiratívne stál na poličke. Na malej etikete mal napísané rok tisícdeväťstoosemdesiatsedem a ja som ostal prekvapený, že ho nik zatiaľ neodcudzil, veď to bol celkom dobrý rok.

Na zemi ležala magnetofónová kazeta. Asi vypadla, keď niekto niesol to svoje nič z pivnice do smetí. Zdvihol som ju a prečítal názvy skupín z malej nálepky na boku. Celkom ma ten repertoár zaujal, no polovicu som si nevedel vybaviť v pamäti. Zvedavý som ju zobral domov a dúfal, že môj kazetový prehrávač bude fungovať, pretože som ho už dávno nepoužil, akosi ani nebol dôvod.

Zoznam skladieb na nálepke bol pravdivý. Boli tam všetky tóny usporiadané do skladieb, niekto tie pesničky nahrával cez mikrofón z rádia. Mal precízny postup, všetky pesničky boli kompletné. Takmer bez rušivých zvukov. Pri jednej skladbe niečo buchlo a zaznel ženský hlas. Zas nahrávaš tie pesničky? Pozri, aký tu máš neporiadok! A so smeťami kedy pôjdeš, prosím? Pousmial som sa. A ešte viac, keď sa z reproduktora ozval chlapčenský hlas a zaznela šeptom nesmrteľná veta. Už idem mami, už.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia. Treba sa zamyslieť, tvrdí právnik PETER WILFLING.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?