Parfum

Autor: Marian Baran | 10.6.2013 o 19:00 | Karma článku: 14,33 | Prečítané:  1536x

Určite máte doma parfum a neviete od koho ste ho dostali. Možno aj viete, ale nepriznáte kvôli dobrým vzťahom. Je to ten flakón čo stojí medzi ostatnými a jediný dôvod prečo ho beriete do rúk je ten, že sadá na neho prach rýchlejšie, ako na ostatné predmety v okolí.

Zosuniete každé zrnko prachu z jeho povrchu, utriete koliesko na poličke, aby vzhľadovo evokoval atraktívnosť v používaní, pred očami návštev. Jedna z nich je určite tá, čo investovala do tejto jedinečnej vône. Možno ho i zoberiete a niečo málo, tajne aplikujete niekam, kde to necítiť, rýchlo to vyprchá, alebo sa to dá spláchnuť, aby táto umelo vytvorená spotreba potešila oči darcu. Tiež si na parfum spomeniete, keď prihorí hrianka v kuchyni, alebo v chladničke umrie cibuľa. Ale napriek tomu ho nepoužijete, lebo pach zuhoľnateného chleba nie je až tak nepríjemný a chladničku máte radi.

Ja som mal dvoch holubov, čo neboli tak celkom moji, ale poznali sme sa osobne. Už sa dlhšiu dobu neukázali. Naposledy jeden z nich zniesol vajce, myslím že to bol len jeden z nich, lebo obaja by zniesli vajcia dve. Bolo to narýchlo, ani nepostavili hniezdo, čo v holubej reči znamená, nenos tie dve plné tašky konárov. Ako ho zniesol, tak ho tam nechali, ani jednému sa nechcelo na neho sadnúť. Začali ale prilietať častejšie a s nimi asi všetci príbuzní z okolia. Zdalo sa že je to konkurz na vtáka, čo to vajce vysedí.

Povedal som, tak dosť. Čo ma to stálo zaklínadiel, mágie a prehovárania, nech môjmu balkónu dajú pokoj, nech idú radšej na susedov. No a vtedy som si spomenul na môj flakón s omamnou vôňou, čo už roky kempuje v kúpeľni. Aplikoval som ho na balkóne a holuby už neprileteli.

Aróma parfumu vyprcháva pomaly, je to už týždeň, čo molekuly tejto tajomnej kvapaliny opúšťajú skromný priestor, kedysi voľne dostupný z bytu. Najskôr prileteli také malé mušky, čo sa objavia vždy, keď niekto otvorí fľašu vína. Drobné nenápadne tvory, ani by som si ich nevšimol, keby sa splašene nerozlietali keď prilietajú včely. Môžu to byť ale osy, povrchová úprava je podobná. Neostanú dlho, trio sršňov ich hravo vytlačí z radu na delikátne stopy parfumu. Ďalších letcov nedokážem identifikovať presne, majú krídla a prilietajú v skupinkách. Jedine motýľ ,to krehké stvorenie, ten priletel sám a drzo si uplatnil svoj nárok na hostinu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?