Tri ženy

Autor: Marian Baran | 21.5.2013 o 19:00 | (upravené 21.5.2013 o 19:24) Karma článku: 19,42 | Prečítané:  2605x

Vo vlaku predo mnou sedela žena, v ruke mala poskladanú vreckovku. Tkaný model, ten čo sa už nenosí, model ktorý už kdekto vyhodil z módy. Vreckovka bola čistá a jej povrch prišiel ktorési popoludnie, do kontaktu s rozpálenou plochou žehličky.

Vždy ma zaujme človek s takým kúskom tkaniny. To ako ju žmolí v rukách, ako si ju prikladá k nosu, k tvári. To, ako ju dokáže dôkladne skryť v dlaniach. Kúzelník by len vytvoril ilúziu, to len ruky človeka dokážu zázraky. Žene zvonil telefón. Hovor prijala a rozžiarila sa jej tvár, pri kútiku oka dve vrásky vytvorili malý krížik. Uhorky ti kysnú? Moja a dala si tam všetko? Chvíľa ticha, povzdych a v tvári jednoznačne, že postup nebol dodržaný. Potom mimika zvážnela. Zajtra ti zavolám, dnes to už nerieš. Dobre?

Vreckovka sa v rukách ženy premenila na bavlnený valček. Odvádzal teplo z rúk a predstavoval priame spojenie do obytných priestorov, kde v šuplíku ležia poskladané ďalšie, podobné, len z iným farebným motívom. Zazvonil telefón. Žena si priložila telefón k uchu. Usmiala sa, až tak, že som zbadal rad je zubov. Vlastníci tohto smiechu by mohli viac exhibovať. Vrásky sa pri očiach vlnili. Za hodinku budem pri tebe. Teším sa na teba, ty blázonko. A potom predviedla jednu z funkcií vreckovky. Zaclonila si ňou ústa a stlmila slova, ktoré šepla do mikrofónu.

Žena si položila precízne poskladanú látku na kolená. Hladila ju dlaňami, spoločníčku na ceste a okraje sa teplom krútili. Keď vlak pribrzdil, zazvonil telefón. Zdvihla ho z voľného kresla vedľa seba. Ahoj. Ako bolo v škole? Predviedla tú zatracovanú otázku famóznym spôsobom. S odpoveďou bola žena spokojná, prikyvovala. Vrásky v tú chvíľu vyzerali ako vkusné tetovanie a pravdepodobne ju hlas na druhej strane nepustil k slovu. Zvyšok cesty pozerala von oknom, no ešte pred tým vreckovku schovala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?