Mať hokej

Autor: Marian Baran | 14.5.2013 o 17:30 | Karma článku: 14,31 | Prečítané:  1031x

Niekedy príde moment, keď sa jedinec musí rozhodnúť medzi dvomi možnosťami. Či plus alebo mínus, áno alebo nie, čierna alebo biela. Toto váhanie v rozhodovaní, môže pôsobiť deštrukčne na rozhodnutia samotné.

Spôsobov, ako dospieť k požadovanému, je niekoľko. Ak rastú kvety, stačí jedna margaréta a postupným odtŕhaním lupeňov sa dá dopracovať k odpovedi. Ak nerastú, k rozhodnutiu môže dopomôcť aj minca, pretože tá má väčšinou dve strany. Každá strana sa vizuálne označí jednou možnosťou a minca sa zamieša. Niekto si dokáže pomôcť úvahou či zamyslením, ale tento spôsob vyžaduje značnú koncentráciu, po deštrukčných vplyvoch predchádzajúceho váhania.

Jedným z dostupných spôsobov, ako sa rozhodnúť, je opýtať sa okoloidúcich. A tak som ráno požiadal okoloidúceho, aby mi pomohol. Nevieš mi poradiť, kamarát, ako dnes skončíme v hokeji? Položil som otázku náhodnému, čo v tomto prípade znamenalo aby sa zastavil. Tu by som rád vyzdvihol silu otázky, ktorá dokáže zastaviť kráčajúceho jedinca a zmeniť na statického. Neviem kamarát. Sám sa s touto otázkou zaoberám už od rána. Možno vyhráme a možno nie.

Zložitosť odpovede, v tomto prípade, vychádzala hlavne z momentu, že sa odpoveď musí chovať ako presvedčenie. Posmutneli sme na zástavke autobusu a len naše siluety sa chveli v rytme tepu, ktorý signalizoval, že mozgy sú dostatočne zásobované krvou. Kamarát a čo vlak a jeho vagóny. Spýtal sa ma. Vtedy som si uvedomil, že nepočujem čo povedal, kvôli prichádzajúcemu vlaku. Nahli sme sa na moste a pozerali na koľajnice pod nami, pretože sa každú chvíľu mala objaviť vlaková súprava.

Úplne som zabudol na túto možnosť. Veď počet vagónov rozhodol v množstve váhavých prípadov. Približujúci vlak burácal a koľajnice žalostne vŕzgali na podvaloch. A potom sa zjavil rušeň a pomaly sa celý odhaľoval. Nadýchli sme sa k rátaniu, no bol sám, žiadny vagón práve neťahal.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?