Nikotín

Autor: Marian Baran | 8.3.2013 o 11:30 | Karma článku: 17,19 | Prečítané:  2174x

Včera večer som bol inhalovať v kaviarni nikotín. Bolo zvláštne mať pred sebou popolník a nemať čo do neho odklepnúť. Žiaden popol som svojou existenciou netvoril, bol som na to patrične hrdý.

Hrdosť je vlnená čiapka, ktorú nosíš aj v lete na hlave. V zime ti to také zvláštne nepríde. V kaviarni klesala sledovanosť futbalového zápasu. Domáci to vzdali a hostia sa už len bránili.

Mládenec stál pri dverách a snažil sa odísť. No držala ho zvláštna sila, vyjadrená v promile. Narodila sa mu dcéra, niekde na druhom konci mesta a on sa práve tam, prišiel so svojou radosťou podeliť. Už ho všetci objali, už sa aj vyplakal na ramene cudzieho chlapa. Už plakal aj cudzí chlap, keď spomínal. Už ho všetci potľapkali po pleci, zajtra si ale na mnohé nebude pamätať. Tancoval svoj tanec pri dverách a po stý krát sa pokúsil so svojou radosťou odísť.

Radosť je voda, dostane sa všade. Mladé dievča sa smialo pri vedľajšom stole, muž pri nej sa usmieval tiež. Keď sa vo dverách náhle zjavila žena, muž rýchlo vstal a uvítal ju. Mladé dievča pri stole jej predstavil: Kolegyňa z práce, veď som ti vravel.

Dievča vstalo a podalo žene ruku: Vy ste jeho žena? Keď som vás videla, mali ste iné vlasy.

A kde ste ma videli? Spýtala sa prekvapene žena.

Na fotke, u vás doma v predsieni. Povedalo dievča a tuším sa ešte stihlo zasmiať.

Mládenec pri dverách urobil ďalší krok. Odpil som si z kávy, pozrel na prázdny popolník a nabral som si plný nos toho ovzdušia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?