Vec človeka

Autor: Marian Baran | 31.1.2013 o 18:00 | Karma článku: 12,97 | Prečítané:  1158x

Na lúkach ešte ležali mapy snehu. Zem bola mokrá, na niektorých miestach ju rezala voda stekajúca do údolia. Tam sa spontánne stratí v potoku. Tak sa obyčajný kus snehu dostane do mora.

Cesta to je jednoduchá, gravitácia sa postará o všetko a doteraz nepreskúmaná vôľa vody prekoná všedné prekážky. Za domom som si pohľadom vytýčil svoju cestu, viedla do kopca. Pretínala sneh a drobné potoky vody čo zmiznú s poslednými chladnými dňami a vyplašenou zimou zaliezajúcou pod nechty.

Vedel som, že za kopcom je mesto kde nasadnem na autobus. Už som v ňom sedel a v databáze všednej malosti zoraďoval nové, drobné kúsky do pamäti. Ťažko sa mi kráčalo, cesta to bola únavná. Premočený terén ma zdržal, zastihla ma tma. Zakrádala sa od chrbta, tlačila oblohu k zemi. Tlmila ľahko poznateľné zvuky a ponúkala záhadné, ktoré s kulisou tmy dramaticky rušili môj pokoj.

Najhoršie to bolo v lese. Vedel som že má koniec, že čochvíľa pomedzi pne stromov zachytím dráždivé svetlo mesta. Opakoval som si, kráčaj rovno, priamo po priamke. Ale tak nedokáže kráčať nik, každá cesta je vlnovka.

Prišiel koniec lesa i mesto. A na moje obavy, že by som tam blúdil celú noc som zabudol, len čo som nastúpil do autobusu. Odkiaľ idete, spýtal sa ma šofér. Ale... a hodil som hlavou za seba. Narátal mi cestovné a podával lístok. A dobre sa išlo? Dobiedzal, spovedal neznámeho. Veď ho už nechaj tak, ozval sa chlap sediaci na predných sedadlách. To je jeho vec, nevidíš aký je vyplašený.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.


Už ste čítali?