Vec človeka

Autor: Marian Baran | 31.1.2013 o 18:00 | Karma článku: 13,44 | Prečítané:  1079x

Na lúkach ešte ležali mapy snehu. Zem bola mokrá, na niektorých miestach ju rezala voda stekajúca do údolia. Tam sa spontánne stratí v potoku. Tak sa obyčajný kus snehu dostane do mora.

Cesta to je jednoduchá, gravitácia sa postará o všetko a doteraz nepreskúmaná vôľa vody prekoná všedné prekážky. Za domom som si pohľadom vytýčil svoju cestu, viedla do kopca. Pretínala sneh a drobné potoky vody čo zmiznú s poslednými chladnými dňami a vyplašenou zimou zaliezajúcou pod nechty.

Vedel som, že za kopcom je mesto kde nasadnem na autobus. Už som v ňom sedel a v databáze všednej malosti zoraďoval nové, drobné kúsky do pamäti. Ťažko sa mi kráčalo, cesta to bola únavná. Premočený terén ma zdržal, zastihla ma tma. Zakrádala sa od chrbta, tlačila oblohu k zemi. Tlmila ľahko poznateľné zvuky a ponúkala záhadné, ktoré s kulisou tmy dramaticky rušili môj pokoj.

Najhoršie to bolo v lese. Vedel som že má koniec, že čochvíľa pomedzi pne stromov zachytím dráždivé svetlo mesta. Opakoval som si, kráčaj rovno, priamo po priamke. Ale tak nedokáže kráčať nik, každá cesta je vlnovka.

Prišiel koniec lesa i mesto. A na moje obavy, že by som tam blúdil celú noc som zabudol, len čo som nastúpil do autobusu. Odkiaľ idete, spýtal sa ma šofér. Ale... a hodil som hlavou za seba. Narátal mi cestovné a podával lístok. A dobre sa išlo? Dobiedzal, spovedal neznámeho. Veď ho už nechaj tak, ozval sa chlap sediaci na predných sedadlách. To je jeho vec, nevidíš aký je vyplašený.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?