O prázdnych fľašiach

Autor: Marian Baran | 10.1.2013 o 17:45 | Karma článku: 15,89 | Prečítané:  1528x

Kúpil som si nápoj v automate na mlieko. Mlieko bolo chladené, fľaša plastová. Na predajnom mieste neboli portréty kráv z ktorých mlieko podojili, čo je na škodu celej veci.

Mlieko som pil cestou a malo mliečnu chuť. Kým som prišiel k domu fľaša bola prázdna. Mohol som ju ako barbar hodiť na zem, ale ja som zvyknutý odpad recyklovať. Pri smetiakoch som obal pokrčil do malého ušľachtilého útvaru a hodil do nádoby na plast určenej, aby z mojej fľašky vo fabrike vyrobili peknú košeľu.

Poobzeral som sa okolo, lebo všetko som to urobil okázalo. No nik to nevidel, z okien panelákov nik na mňa uznanlivo nepozeral. Ľudia sa neobzerali za mojím uvedomelým činom. Bol som tam sám svojim skutkom a recyklačne celkom vyprahnutý.

Bolo to iné ako keď som prednedávnom vyhadzoval nevratné fľaše, to bolo publika. Len som hodil som do nádoby prvú a pani kráčajúca po chodníku sa otočila. Potom som hodil druhú a intenzívny črepinový zvuk skrášlil monotematické popoludnie. Deti hrajúce sa na ihrisku spozorneli, niekto na štvrtom poschodí roztiahol záclony. Ďalšie tri fľaše dopadli do črepín a na jednom balkóne sa postava oprela o lakte, aby mohla pohodlne sledovať dianie. Postava sa potuteľne usmievala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Máme potenciál byť jednou z najlepších krajín.


Už ste čítali?