O prázdnych fľašiach

Autor: Marian Baran | 10.1.2013 o 17:45 | Karma článku: 15,40 | Prečítané:  1534x

Kúpil som si nápoj v automate na mlieko. Mlieko bolo chladené, fľaša plastová. Na predajnom mieste neboli portréty kráv z ktorých mlieko podojili, čo je na škodu celej veci.

Mlieko som pil cestou a malo mliečnu chuť. Kým som prišiel k domu fľaša bola prázdna. Mohol som ju ako barbar hodiť na zem, ale ja som zvyknutý odpad recyklovať. Pri smetiakoch som obal pokrčil do malého ušľachtilého útvaru a hodil do nádoby na plast určenej, aby z mojej fľašky vo fabrike vyrobili peknú košeľu.

Poobzeral som sa okolo, lebo všetko som to urobil okázalo. No nik to nevidel, z okien panelákov nik na mňa uznanlivo nepozeral. Ľudia sa neobzerali za mojím uvedomelým činom. Bol som tam sám svojim skutkom a recyklačne celkom vyprahnutý.

Bolo to iné ako keď som prednedávnom vyhadzoval nevratné fľaše, to bolo publika. Len som hodil som do nádoby prvú a pani kráčajúca po chodníku sa otočila. Potom som hodil druhú a intenzívny črepinový zvuk skrášlil monotematické popoludnie. Deti hrajúce sa na ihrisku spozorneli, niekto na štvrtom poschodí roztiahol záclony. Ďalšie tri fľaše dopadli do črepín a na jednom balkóne sa postava oprela o lakte, aby mohla pohodlne sledovať dianie. Postava sa potuteľne usmievala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?