Byť prvý

Autor: Marian Baran | 4.11.2012 o 16:30 | Karma článku: 11,36 | Prečítané:  1107x

Moja túžba byť prvý ma niekedy silno prepadne a ja sa snažím urobiť všetko aby som jej ulahodil, aby som ju naplnil a nenechával ju napospas náhode, lebo takým spôsobom by nikdy nebola spokojná.

Jedno viem, že časy keď by som mohol vyhrať preteky, napríklad v behu, sú dávno preč. Vyhrať, byť prvý a pred sebou nikoho nevidieť. Nie je to dané ničím iným, len skutočnosťou, že sa mi nechce trénovať takým spôsobom aby som dodal telu potrebné množstvo stimulov. Pocit víťazstva sa snažím nachádzať iným spôsobom.

Napríklad byť prvý na piesočnej pláži, keď je piesok uhladený odlivom a nikde žiadnej stopy po ľudskom jedincovi. To by bolo fajn, ale nepodarilo sa. Pláž bola plná kameňov a vtáčie bomby farebne kazili súvislý farebný odtieň. Alebo napadaný sneh, bez ľudskej stopy, to by bolo. Ale keď naposledy v Bratislave nasnežilo, všetky tri snehové vločky sa roztopili rýchlo, nebolo to ono. Smutne som prežil ten kalamitný deň.

Išiel som na starý most a vtedy som uvidel niečo, čo ešte nikdy. Hneď na začiatku som pozrel pred seba a tam nikoho. Trasúcou rukou som opatrne vybral mobil, aby sa tá skutočnosť nezmenila. Rozkročil som sa a začal som nedočkavo fotiť priestor pred sebou, aby som sám sebe uveril, keď si na to spomeniem. Chcel som dosiahnuť čo najlepšiu kompozíciu a iné cudzie slová. Stále som nebol spokojný a pamäť telefónu sa plnila zábermi. Už mi tuhli prsty na rukách a palec sa vyčerpane šmýkal po spúšti.

Už?" zachrčal mi za chrbtom uzimený hlas. Otočil som sa a pozdravil dvoch cyklistov, dva páriky mladých ľudí, troch turistov z Poľska, jedného kokeršpaniela aj pani ktorú venčil. Aj staršieho pána ktorému patrili tie slová. Poďakoval som a povedal; Už! Vykročil som a kráčal rýchlo, obavu som mal hlavne z tých cyklistov, ale moja vôľa sypala do kotla plné lopaty uhlia. Neobzeral som sa a v polovici mosta som už utekal. Bol som prvý a vyhral som.

 

Tu foto

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?