Žujeme len raz

Autor: Marian Baran | 22.10.2012 o 18:30 | Karma článku: 12,25 | Prečítané:  1469x

Mám už celkom silné čeľuste, dokážem žuť niekoľko hodín v jednom kuse. Žujem podľa pravidiel, pery počas procesu mám spojené. No o správnej technike mám stále pochybnosti.

Uvedomujem si, že podstatou progresívneho žutia nie je vizuálna prezentácia hmoty v ústach, ale niečo úplne iné. Podstatná je práca svalov na čeľustiach. Tie sa časom vypracujú a také dokážu podčiarknuť osobnosť človeka, stane sa z nich niečo ako tehličky na bruchu. Človek so šľachovitým záhryzom, sa naje aj v reštauráciách kde iný nie.

Keď som začal žuť nikotínové žuvačky, bol som nútený osvojiť si základy správneho, spoločensky prijateľného prežúvania. A nielen to, ale i techniku, lebo sa mi pravidelne stávalo, že som do seba hryzol a napriek tomu, že som celkom chutný, bolo to nechutné. Niekedy sa pozabudnem a žujem ledabolo, flákam to, nedodržujem žuvací bontón. Z diaľky to vyzerá, že si niečo mrmlem popod nos. Keď si to uvedomím, celé hodiny sa hanbím a snažím sa to prežuť.

Na rodičovskom združení pani učiteľka potvrdila, že žutie u detí akceptuje. Smelo som pridal do taktu a moje stoličky drvili poddajnú hmotu v nekonečných opakovaniach. I iní rodičia sa osmelili a prevaľovali materiál v ústach. Pani v prednej lavici mala v ústach asi celé balenie. Pri takom objeme nie je možné dodržať prirodzené štandardy. Neveriacky krútila hlavou a otvárala ústa tak, že sa jej občas stratili oči na tvári.

Aj počas vyučovania im to dovolíte? Spýtala sa a okázalo prevaľovala žuvačku v ústach. Áno, aj počas vyučovania ak dodržujú pravidlá, odpovedala učiteľka. A to vám nevadí, že žujú keď sa s nimi rozprávate?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?