Muž a žena v pizzerii

Autor: Marian Baran | 15.10.2012 o 17:30 | Karma článku: 19,08 | Prečítané:  3686x

Sedeli pri vedľajšom stole a ona rozprávala. Nieže by ho nechcela pustiť k slovu, ale nepustila. Rozvážne kýval hlavou a trvalo sa snažil osvojiť si tento model dialógu.

Možno mu z toho pohybu vypadajú vlasy na kútoch hlavy a ona mu povie, nech si nechá narásť dlhšiu ofinu. Pretože pozná pravý význam ofiny. Ten muž oproti jej niečím imponoval, gestá prezradili, že je to na celý život. Mali ho pred sebou ako jej slová, ako poháre a príbory zabalené v servítke. Jej slov  bolo priveľa na meter kubický vzduchu, ale zmestili sa, nebolo vôbec nafajčené. Ešte doma nepoužívajú sporák. Zatiaľ len leštia jeho antikorový povrch a udržiavajú ho vo výbornom stave. Ich vzťah je ako ten spotrebič, pekný, no ešte nevedia načo sú všetky tie ovládače.

Potom prišiel iný muž a žena. On si objednal pivo a ona mu z neho pila, kompenzovala to svojou kofolou. Muž si pozeral ponuku stávkovej kancelárie uvedenú v novinách. Zamyslene rátal kurzy, kým sa ich pizza piekla v peci ozdobená syrom. Ona písala niečo do mobilu a jediné čo si povedali bolo, či ešte môže a nech mu tam trochu nechá. Doma už sporák používajú sporadicky. A možno majú na poličkách prach.

Čašník obsluhoval hostí a šikovne predvádzal slalom pomedzi stoly s plastovou táckou. Pri jednej otočke mu poháre popadali na zem, niektoré sa hlučne rozbili. Muž pri prvom stole sa trhol, chytil ruky svojej vyvolenej a stuhol pred útokom. Zvuková analýza ponúkla niekoľko výsledkov, adrenalín vytvoril bojovníka v pár sekundách. Ten druhý muž zdvihol zrak od novín a len sa spýtal; Vravela si niečo drahá?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hygienici prispôsobujú opatrenia Matovičovi, rozhodovať majú odborne

Ani predseda vlády nemôže hygienikom nariadiť, aké opatrenia majú zaviesť

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako to bolo s Havranom

Na počiatku bolo klamstvo.


Už ste čítali?