Syndróm poctivého jedinca

Autor: Marian Baran | 17.9.2012 o 18:33 | Karma článku: 23,33 | Prečítané:  3178x

Niekedy ťa prekvapí zvláštny pocit, že musíš niečo urobiť inak ako od teba očakáva tvoje okolie. Takmer vždy si zaskočený touto zvláštnou pohnútkou, no vyhovieš, veď komu by si ak nie sebe.

Ak ti predavačka vydá viac peňazí ako mala, ten pocit ťa núti upozorniť na nesprávnu aritmetickú operáciu. V prítomnosti väčšieho množstva ľudí si schopný tento poznatok zašepkať, aby si to nik nevšimol, pretože už máš so sebou určité skúsenosti a vieš, že pozornosť okolia ti nerobí dobre, keď konáš podľa svojich najhlbších pocitov.

V zamestnaní urobíš prácu za svojho kolegu. A to len preto aby bola vykonaná, žiaden iný dôvod neexistuje. Ani ho nehľadáš, chvíľu šomreš a to je maximum čo s prezentáciou svojho činu mieniš urobiť. Chceš aby veci boli na poriadku. Odporúčania iných, v tomto smere, ťa zaujímajú len po dobu kým odznejú. Ty vieš čo robiť, poháňa ťa prirodzené presvedčenie o správnosti vlastných rozhodnutí.

Knihy si vždy vracal do knižnice s dostatočným predstihom. Ak si v niektorej náhodou pokrčil list, povedal si to hneď a znášal následky. Hanbil si sa, kým si sa rokmi nenaučil tento zvláštny stav tajiť. Účty platíš načas, nevieš ako vyzerá upomienka. Dokážeš nejesť niekoľko dní. Vystačíš s málom, na pokojný život ti stačia všedné stimuly.

Niekedy máš pocit, že si na túto planétu bol infiltrovaný. Máš poslanie a pre svoj dobrý pocit urobíš čokoľvek. Žiješ čestne, svedomie máš čisté. Máš syndróm poctivého jedinca. A hoci okolie na teba tlači, snaží sa ťa strhnúť, nikdy to nedovolíš. Budeš tu, budeš sa brániť a prežiješ všetky nepriaznivé časy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Máme potenciál byť jednou z najlepších krajín.


Už ste čítali?