Keď muži kočíkujú

Autor: Marian Baran | 9.9.2012 o 19:15 | Karma článku: 12,95 | Prečítané:  1507x

Rozprával som sa na balkóne s holubmi, dohováral som im a počul, ako sa niekomu potí obočie. Bol si tam, presne ako si hovoril. Tlačil si pred sebou kočík. Bolo to prvýkrát, čo som ťa videl v tak dôležitej úlohe.

Precízne si udržiaval polohu nosnej plochy v rovine a vyšiel z domu po kočíkovom zjazde cez štyri schody. Krátky balans na dvoch kolesách bol bezpečný. Do tej jedinečnej premiéry si vložil všetko čo treba. Neskôr si pridal aj osvedčené grify od profesionálov. Napríklad tlačenie kočíka jednou rukou. Si veľmi učenlivý.

Dĺžku kroku si prirodzene prispôsobil rýchlosti. Definitívne ti došlo, že budú nasledovať drobné kroky, v pokojnom tempe. Pohľadom si preskúmal chodník pred sebou, až stopercentne istý, poobzeral si sa okolo na strany. Bravúrne si prekonal prvú nerovnosť terénu a pri zmene smeru jazdy doľava, dal si prednosť oproti idúcim kočíkom. Hrdý otec, so synom v kočíku a prvé metre ich cesty.

Aby si vedel, podľa mňa to bolo vynikajúce. Keď som ťa videl, spomenul som si na svoje prvé kočíkovanie. A na všetky ďalšie jazdy, ktoré nasledovali. A hoci to bolo relatívne dávno, viem, že som to stále nezabudol. Keby si chcel, niekedy môžeme kočíkovať spolu. Mám čas každý pracovný deň, od deviatej hodiny večer. V sobotu od dvanástej do dvanásť päť. Tak zavolaj, prezradím ti dobré trasy. Odporučím vhodné tiene s lavičkou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?