Milenci na tráve

Autor: Marian Baran | 4.9.2012 o 18:30 | Karma článku: 15,11 | Prečítané:  2802x

Park pri Dunaji bol cez víkend plný ľudí. Mnohí ležali na dekách v piknikových pózach, iní sedeli na lavičkách a tí ďalší vypĺňali priestor pohybom. Na tráve v parku ležali aj dvaja zaľúbení.

Teda neviem presne či boli zaľúbení, no radi sa mali určite. Trénujú tam občas karatisti, ale títo dvaja nevyzerali ani na džudistov. Tí majú iné hmaty a chvaty. Boli očividne do seba a ich zápas neprebiehal natoľko radikálne, aby si dávali dýchanie z úst do úst tak dramatickým spôsobom. Pokúšali sa spolu zauzliť, to bolo jasné, no technologický postup tohto snaženia sa niektorým zdal nevhodný.

Zaberal som slnku miesto na lavičke a z príjemného exteriéru čerpal nevšednosť zelenej, v jadre sivej metropole. Dve ženy neďaleko mňa sa nad správaním páru rozhorčovali. Zakrývali si dlaňami ústa a prekrižovali prsty na rukách. A keby len to, jedna z nich bodla chlapa, sediaceho na vedľajšej lavičke do ramena. Spôsobom ako keď zapínate spotrebič a s otázkou, či mu to nevadí. Určite myslela tých dvoch na tráve a nie spôsob oslovenia.

Medzitým chlapec na bicykli, prešiel celých päť metrov bez pomoci, dospelé ruky za jeho chrbtom boli stále pripravené. Dcéra mocne objala svoju mamu. Niekto sa schuti smial, schovaný niekde za stromom, tam kde rastie mach. Veverička s vyčesaným chvostom tancovala na konári, presne podľa zvonenia mobilu. A lietajúci tanier pristál bezpečne v opálených rukách. Milenci, tí tam už dávno neboli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.


Už ste čítali?