Ako som v lese dievčatá oslovil

Autor: Marian Baran | 26.8.2012 o 19:25 | Karma článku: 19,68 | Prečítané:  2858x

Bol som v lese hľadať huby a nevedel som nič nájsť. Niekde som čítal, že nerastú, ale hocičomu neverím. Keď som už strácal nádej a orientáciu, začal som veriť hocičomu.

Zbadal som dievčatá s červenými vlasmi a prúteným košom plným húb. Premeral som si ich odvážne z kilometra a usúdil, že to musia byť lesné víly. Práve som odfotil strom, rástol tam tak ako to v lese býva. Chcel som ich odfotiť, ale čo keby sa rozplynuli. Kráčali smerom ku mne, rozvážne pozerali po zemi. Zbierali dubáky s hlavami veľkými ako tanier. Išiel som im oproti a robil hluk. Lámal som suché konáre, funel a šomral, aby sa ma nezľakli, alebo aby si nemysleli, že sa približuje medveď. Lebo z diaľky tak môžem pôsobiť. Z blízka som pekný a skromný.

Dobrý deň, pozdravil som.
Dobrý, odvetili.

Potom som urobil fatálnu chybu. Bol som silne sústredený, slová na jazyku, témy nachystané. Spontánny, zvonivý smiech na krajíčku. Prejavil sa ale víkend strávený pri vode, kde som sa okrem iného dozvedel, aké jednoduché je ísť na ryby a chytiť vlka.

A čo berú, berú?

Lesné víly sa začali smiať a ja som sa pozrel do príručného zrkadielka, či nemám niečo na tvári. Nič tam nebolo, obočie učesané, čelo oholené. Zdvorilo sa prestali smiať, už po pätnástich minútach. A tak sme spolu kráčali lesom, pretože les je práve preto lesom, lebo tam nič iné nie je iba les. Žiadna lavička, kaviareň, cukráreň a ani huby. Ja som napriek ich spoločnosti, žiadne huby nevedel nájsť. To len oni sa občas zohli a zo zeme, z lístia zdvíhali dubáky. Kráčali sme mlčky lesom, kým sme z lesa nevyšli, lebo každý les má svoj koniec. A tam som sa ich na rovinu spýtal, či sú lesné víly.

Čakal som, že sa nebo zatiahne a zafúka vietor. Že stromy začnú tancovať a obkľúčia ma v rytme melódie, ktorú bude spievať lesná zver zbiehajúca sa na oslavu. No nič mimoriadne sa nestalo. Povedali, nie. Usmiali sa. Ani jeden dubák mi nedali. Lakomé boli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?