Zelená

Autor: Marian Baran | 31.7.2012 o 21:25 | Karma článku: 18,85 | Prečítané:  1532x

Mám v byte rastlinu a mám ju rád. Ak by to bola saláma, vyhodil by som ju, lebo je zelená. Ale je to rastlina a tie sú vždy zelené, až na prípady, keď zelené nie sú.

Pravidelne ju polievam odstátou vodou, nosím ju na balkón, na slnko, lebo sa mi nechce chodiť s ňou na prechádzky. Rozprávam sa s ňou každý deň a ona spokojne mlčí. Každý piatok ju sprchujem a ona je šťastná, lebo je stále zelená. To je aj zásadný rozdiel medzi salámou a rastlinou. Saláma sa zelená, ak je nešťastná.

Premýšľal som, že dokúpim ďalšie rastliny, ale nevedel som sa rozhodnúť. Mohol by to byť kaktus, no dosť bolí, keď sa s ním maznáte. Snáď mäsožravá rastlina by potešila, ale voda je predsa len lacnejšia. V kvetinárstve som videl krík s rajčinami, zaváhal som. Takú rastlinu, si snáď kúpia iba tí, čo svoj kvet dokážu zjesť. Ja taký nie som.

Ja by som sa vzorne staral o svoje rastliny. Nie ako tí nezodpovední, čo svoje kvety jedia, kričia na ne a oplzlo im nadávajú. Alebo ako niektorí, čo vraj z rozmaru, či od samej lásky, dokážu rastliny ktoré vypestujú, vyfajčiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?