Plesová sezóna

Autor: Marian Baran | 26.7.2012 o 18:10 | Karma článku: 22,37 | Prečítané:  3215x

Keď som sa konečne vydriapal hore, trvalo pár minút, kým som chytil dych. Sadol som si na prvý kameň, ktorý som uvidel a snažil som sa pravidelne dýchať.

Z hmly, vystúpila pani s francúzskymi barlami, vo veľkom žltom pršiplášti a ostala stáť neďaleko mňa. Pozrel som okolo, počasie v ten deň neprialo oku. Hmla sa napichla na masív a vietor ju miešal s jemným dažďom do studeného koktailu. Spontánne som sa v ňom kúpal, po náročnom výstupe. Pani stála vedľa mňa, opretá o barle a pozerala pred seba. V očiach jej bolo vidno schovanú krajinu.

Keď som zbadal lanovku, moje srdce sa konečne upokojilo na stodvadsať úderov za minútu. Lanovka je fajn vynález a ja som plánoval zostup s minimálnou námahou. Pani vykročila, opatrne našľapovala a pre každú jednu oporu vo svojich rukách, hľadala to najlepšie miesto. Išlo to pomaly, kým sa stratila z dohľadu. A tak som ostal sám pri Skalnatom plese. Možno som nebol tak úplne jediný, ale hmla dokonale nahrávala tejto ilúzii. Snáď tam boli ľudia. Prechádzali sa okolo neviditeľného plesa, dvíhali hlavy k vrcholu, alebo pozerali dole do kotliny cez zatiahnutú oponu.

A potom z hmly, v mieste kde sa stratila pani s barlami, vystúpil mladý pár, obaja červení v tvári. Zastali a nahlas odfukovali. Videl si tú ženu? Spýtala sa. On prikývol, opieral sa predklonený o kolená. Tá musí tie hory naozaj milovať, dodala a napila sa vody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?