Živím sa hľadaním stratených vecí

Autor: Marian Baran | 2.7.2012 o 10:51 | Karma článku: 16,02 | Prečítané:  1394x

Najskôr to na vyzeralo na živnosť, no dnes je to prosperujúca spoločnosť. Zamestnávam sám seba, som dobrý zamestnanec i solídny šéf. Mám neobmedzenú pracovnú dobu a v tom čo robím, som najlepší.

Mojou pracovnou náplňou je hľadanie vecí, ktoré sa javia, že sú definitívne stratené. Mám svoje osvedčené postupy a preto vždy moja činnosť končí úspešne. Vychádzam z teoretických úvah o pohybe vecí, analyzujem činnosť niekoľko hodín dozadu a získané indície, sú základom na úspešne dohľadanie stratených vecí.

V poslednej dobe sa moja činnosť stáva náročnejšou. Stratené veci nachádzam na čoraz nelogickejších miestach a musím priznať, že i náhodne. Tým priznávam, že o týchto veciach som ani netušil, že sú stratené a tak prichádzam o prácu. Nočnou morou profesionálneho hľadača, je práve tento stav.

Začalo to tým, že som na tanieroch v skrini, náhodne objavil, nedávno kúpené, ešte zabalené maslo, ktoré už zmenilo skupenstvo, tvar i použiteľnosť. A potom v kúpeľni chlieb, ale nehľadal som ho, zisťoval som kde je mydlo, ktoré som kúpil. Mydlo bolo náhodne objavené v chladničke.

Mojou poslednou, serióznou prácou boli kľúče. Objednávku na hľadanie, som dostal pred dverami do domu. Zateoretizoval som si, analyzoval a dokonalou úvahou som dospel k tomu, že budú asi tam, odkiaľ som sa vracal domov, lebo v ten deň som nikde inde nebol a išiel som tam priamo z domu, bez tejto objednávky. Dobrý deň, nezabudol som si tu kľúče. Pýtam sa mladíka na recepcii fitnescentra a tvárim sa isto, musia tam byť, som profesionál. Áno zabudol, aj mobil, odpovedal suverénne. Asi toho mladíka zamestnám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Najčítanejší spisovateľ má so slovenskými podnikateľmi zlú skúsenosť.

SVET

Café Európa: Ako dopadne Európa po francúzskych voľbách

Francúzsko má nového proeurópskeho prezidenta.


Už ste čítali?