Živím sa hľadaním stratených vecí

Autor: Marian Baran | 2.7.2012 o 10:51 | Karma článku: 16,02 | Prečítané:  1385x

Najskôr to na vyzeralo na živnosť, no dnes je to prosperujúca spoločnosť. Zamestnávam sám seba, som dobrý zamestnanec i solídny šéf. Mám neobmedzenú pracovnú dobu a v tom čo robím, som najlepší.

Mojou pracovnou náplňou je hľadanie vecí, ktoré sa javia, že sú definitívne stratené. Mám svoje osvedčené postupy a preto vždy moja činnosť končí úspešne. Vychádzam z teoretických úvah o pohybe vecí, analyzujem činnosť niekoľko hodín dozadu a získané indície, sú základom na úspešne dohľadanie stratených vecí.

V poslednej dobe sa moja činnosť stáva náročnejšou. Stratené veci nachádzam na čoraz nelogickejších miestach a musím priznať, že i náhodne. Tým priznávam, že o týchto veciach som ani netušil, že sú stratené a tak prichádzam o prácu. Nočnou morou profesionálneho hľadača, je práve tento stav.

Začalo to tým, že som na tanieroch v skrini, náhodne objavil, nedávno kúpené, ešte zabalené maslo, ktoré už zmenilo skupenstvo, tvar i použiteľnosť. A potom v kúpeľni chlieb, ale nehľadal som ho, zisťoval som kde je mydlo, ktoré som kúpil. Mydlo bolo náhodne objavené v chladničke.

Mojou poslednou, serióznou prácou boli kľúče. Objednávku na hľadanie, som dostal pred dverami do domu. Zateoretizoval som si, analyzoval a dokonalou úvahou som dospel k tomu, že budú asi tam, odkiaľ som sa vracal domov, lebo v ten deň som nikde inde nebol a išiel som tam priamo z domu, bez tejto objednávky. Dobrý deň, nezabudol som si tu kľúče. Pýtam sa mladíka na recepcii fitnescentra a tvárim sa isto, musia tam byť, som profesionál. Áno zabudol, aj mobil, odpovedal suverénne. Asi toho mladíka zamestnám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

KOMENTÁRE

Skutok sa stal. Únos sa vracia sa do kín aj do parlamentu

Mantru „skutok sa nestal“ verejnosť často vníma presne naopak.


Už ste čítali?