Špaky

Autor: Marian Baran | 11.6.2012 o 18:44 | Karma článku: 16,40 | Prečítané:  1574x

Niekoľko týždňov potom, ako som prestal fajčiť, nosil som so sebou stále škatuľku s poslednými cigaretami. Mal som aj zápalky, ale to je predsa prirodzené, veď čo ak by bolo potrebné, náhle niekde zapáliť vatru.

Chlap zbieral v okolí autobusovej zástavky cigaretové ohorky, každému kúsku sa spontánne potešil. S naučeným grifom každý vyrovnal a zvyšný tabak vyšúľal do mikroténového vrecúška. Napadlo ma, že je to zberač, pretože lovec by na každý nájdený ohorok zaútočil.

Rozhodol som sa, že mu dám tú moju škatuľku cigariet a definitívne sa zbavím tej zvláštnej poistky, mojej pevnej linky do údolia komínov. Keď som mu ju podával, bol šťastný. Čakal som, že mraky na oblohe sa roztiahnu a zasvieti na mňa slnko, že niekde z diaľky začne gradovať oslavný chorál.

Začal ich po jednej vyťahovať zo škatuľky a tabak drobiť do svojho vrecúška, medzi ostatné zvyšky tabaku pochybnej kvality a zemitého pôvodu. Vytrúsil tam všetkých sedem, mojich cigariet. Zaplakal by som nad toľkou škodou, no tento pozostatok fajčiarskej emócie, som okamžite transformoval na kŕčovitý úsmev plný pochopenia a porozumenia.

Videl som ho potom, ako sedí na lavičke, traja kamaráti okolo neho. Núkal ich tabakom a oni ho potľapkávali po pleci a šikovne balili cigarety do papiera. Bol to predsa najlepší zberač v okolí a celkom slušný matematik.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia. Treba sa zamyslieť, tvrdí právnik PETER WILFLING.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?