Čo ti wifi?

Autor: Marian Baran | 29.3.2012 o 17:32 | Karma článku: 23,79 | Prečítané:  4456x

Jedného pekného dňa, som si aj ja kúpil moderný telefón s dotykovým displejom a možnosťou pripojenia do internetu. Môj palec na pravej ruke sa potešil a objednal sa na manikúru.

Dalo sa s ním aj telefonovať, čo bolo veľmi zaujímavé a mal veľa funkcií, napríklad hodiny, budík, svetlo, vypnúť aj zapnúť. Starý mobil som vtesnal do škatule od televízora a uložil do pivnice, hneď vedľa hrncov majstra Woka a zaváraninových fliaš, ktoré som pred rokom, niekomu sľúbil, len už neviem komu, lebo som zabudol a asi zabudol aj dotyčný, že som mu nasľuboval hory, doly a zaváraninové fľaše.

Môj operátor je veľmi milý subjekt, spomenie si na mňa vždy, keď mám meniny, na Vianoce a keď neuhradím faktúru. Aj v tomto prípade, pri tak významnom životnom medzníku akým kúpa telefónu bezpochyby je, zareagoval šľachetne a ponúkol mi výhodný užívateľský program. Treba podotknúť, že iné ako výhodné programy ani nemajú, spomínajú to náhodne, len aby sa nezabudlo akí sú ústretoví a super. Vraveli, máme výhodný program, práve pre vás, s pripojením na internet, ale úprimne, čo oni môžu vedieť o výhodnom pripojení.

Objavil som čaro wifiny. Zistil som nenáročnými výpočtami, že pripojenie na cudziu wifinu má nič nestojí. Hneď doma ich môj mobil našiel desať, z toho tri nechránené heslom. Ich signál bol na pokraji využiteľnosti, ale keď som sa postavil do rohu miestnosti, trochu sa nachýlil, zdvihol nohu a nemrkal, fungovalo to. Tiež cestou výťahom, medzi štvrtým a druhým poschodím, napájal som sa na dva dieliky používateľa, ktorého nežiaduci presah signálu napĺňal moju predstavu o výhodnom pripojení. Hnevala ma nedostupnosť kvalitného signálu cestou do práce. Len v meste, a to len jeden dielik intenzity, na pár sekúnd ak na križovatke svietila červená dostatočne dlho.

Uvažoval som, že trasu do práce prispôsobím intenzite náhodne dohľadaných wifi signálov. Cesta by bola síce o niečo dlhšia, ráno by som vstával do práce skôr, chodil by som pešo, no môj mobil by sa blažene prehrieval, zatiaľ čo by operačný systém úplne výhodne, zdarma sťahoval aktualizácie, aplikácie a všetky tie prepotrebné bity. Milý môj operátor, toto je výhodne pripojenie.

Sedel som na lavičke, na nábreží, lebo tam je wifi signál zadarmo, free. Je tam aj pekný výhľad, voda a vzduch, čo je kúzelná kombinácia. Lavičky boli poloplné, kde kto využíval signál zdarma a surfoval. Na vedľajšej lavičke párik zaľúbencov. Chalan v ruke mobil, bol pripojený.
„Kam pôjdeme? K tebe, ku mne?" Spýtalo sa dievča s neskrývaným očakávaním.
„K tebe," povedal chalan. Dievča má určíte wifinu, pomyslel som si.
„Čo budeme robiť," usmiala sa dievčina koketne, no ticho čo je veľavravná kombinácia.
„No, niečo ti určite stiahnem." Povedal chalan a ja som pochopil, že wifizmus je svojím spôsobom umenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?