Asi som kôň

Autor: Marian Baran | 19.3.2012 o 16:44 | Karma článku: 21,18 | Prečítané:  2112x

Niekedy len tak stojím pri zapnutom rádiu a počúvam ako hrajú, nesadnem si. Mohol by som, mám kam, stoličiek mám neúrekom, ale ja stojím ako kôň.

Premýšľal som prečo je to tak, hneď ako som postojačky dopozeral dokumentárny film. Musel som byť v minulom živote kôň, skutočný kôň s kopytami stále na zemi. Dôkazom môže byť aj skutočnosť, že keď som bol mladší, ešte žriebäťom, vynikal som v behu. Dokázal som počas školských pretekov predbehnúť všetkých divákov pri trati.

Keď som smädný ako kôň, dokážem vypiť toľko vody, že by sa s ňou dala poliať záhrada, alebo napustiť vaňa. Niekedy po ťažkom dni, keď sa narobím ako kôň, ma v autobuse ponúknu; sadnite si ujo. Odmietnem, poďakujem a stojím ďalej pri tyči. V zime sa tento môj pocit prehĺbi, keď roztláčam autá na parkovisku neschopné pohnúť sa zo snehu a ľadu. Mám totiž aj silu ako kôň.

Cez víkend som cválal parkom a spokojne erdžal s radostnou predtuchou jari. Svietilo slnko a ja som žmúril a preskakoval smetné koše, kríky a čokoládové bábovky v tráve. Stretol som kamaráta, roky sme sa nevideli. Prechádzal sa s dieťaťom. Akého máš už veľkého syna, podobá sa na teba; vravím mu. Zovreté päste neznamenajú, poď objímem ťa, však? Ty si kôň, to je moja dcéra, zasyčal kamarát pomedzi zuby. Som asi naozaj kôň, nemôžem za to, tak prepáč dievča.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zomrel bývalý šéf BMG Invest Vladimír Fruni

Vladimírovi Frunimu operovali vo Veľkej Británii žlčník, zomrel doma po návrate z nemocnice.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.

EKONOMIKA

Namiesto obhliadok iná realita. Byty pomáhajú predávať okuliare

Vyskúšali sme novú technológiu.


Už ste čítali?