Až raz budem prezident

Autor: Marian Baran | 6.3.2012 o 16:42 | Karma článku: 15,74 | Prečítané:  871x

To, že každý môže byť čím len chce, je viac než istá vec. Ak sa už v detstve podsúva táto teória, jedinec má čo robiť, aby si v ďalšej časti života ujasnil svoje možnosti.

Byť prezidentom, nie je u detí veľmi v obľube. Skôr smetiar, alebo policajt. Ja som tiež nechcel byť prezidentom hneď, to až rokmi, keď som zanevrel na kariéru hrdinu, som sa sústredil na pôvodnú sugesciu. Ale aj taký hrdina sa má. Sedí niekde vysoko v horách na skale, alebo na mrakodrape a čaká, kým ho niekto zavolá. Pozerá do diaľky, pláštenka veje vo vetre a lietadlá len tak lietajú okolo, až to hučí v hlave.

„Ak budete pekne papať, veľa spinkať a správať sa slušne môžete byť čím len chcete, pokojne aj prezidentom." Tak nám to občas, pred obedným spánkom ordinovala učiteľka v škôlke. Veril som jej, no na chvíľu ma dostal životný štýl hrdinu. Pláštenku mi však už dávno zožrali mole, teraz čakám, kým sa to stane. Pekne jem, veľa spím, správam sa slušne a čakám. A čakám kedy bude zo mňa prezident.

Náhodnému dieťaťu, ktoré ma priateľsky hrabličkami mlátilo po chrbte, pod dozorom svojho driemajúceho otca na detskom ihrisku, som povedal, že mňa to nebolí. Syndróm hrdinu, čo vám poviem. Skoro sa rozplakal. „Čím chceš byť, keď budeš veľký?" Spýtal som sa ho hneď, bez prípravy, aby som doplnil údaj do mojich štatistík. Zarazil sa, pripadal si asi dosť veľký hneď v ten moment. „Budem biť hrabličkami." odpovedal suverénne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?