Cica na železničnej stanici

Autor: Marian Baran | 4.1.2012 o 17:01 | Karma článku: 11,65 | Prečítané:  2168x

Pri múre, vo vestibule železničnej stanice, bola uložená batožina. Z nej niekto postavil ďalší múr. Podstatnú prekážku na ceste napokon rozobrali cestujúci, ktorým práve prichádzal vlak.

Kúpil som si lístok a potom čakal pred informačnou tabuľou, na ktorú koľaj pristavia môj vlak. Vedľa stál muž v mojom veku a s podobným záujmom čítal svetelné čísla a písmená. Našiel som v ňom tichého spoločníka pred cestou. Tak ako ja, nedočkavo prešľapoval na mieste.

Po chvíli k nemu od toaliet kráčala žena. Smiala sa, zakrývala si ústa rukou s prsteňom. Muž ju pozorne sledoval, keď pristúpila chytil ju za ramená, zvedavo počkal, kým sa dosmiala. Pred záchodmi sedí mačka; prezradila. A potom sa v objatí muža smiala ďalej a niečo zábavné mu šepkala.

Pozrel som na vrabca, ktorý sedel vysoko na rímse, no nebolo to tak zábavné. Skúmal okolie jedným okom, hľadal niečo do zobáka. Na jednej stanici som raz videl holuby, znudene lietali, naoko sa naháňali. Videl som už i psa. So stiahnutým chvostom hľadal svojho pána. Ale mačku, tú som nikdy nevidel. Vŕtalo mi to hlavou, predstavoval som si takú mačku a dôvod toľkej radostii.

Išiel som sa pozrieť. Mačka tam nebola, asi už odišla. Na múriku, na kartóne sedela žena. Vlasy upravené náhodou v spánku, oblečený kabát, ktorý niekto vyhodil z módy. Pozorne ma sledovala, ako sa sklamane obzerám. Pozrel som jej do tváre; Prosím vás, nevideli ste tu mačku? Žmurkla na mňa a precítene niekoľkokrát zamňaukala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?