Niečo o predsavzatiach

Autor: Marian Baran | 22.12.2011 o 17:20 | Karma článku: 15,51 | Prečítané:  1413x

Otvoril som svoj denník, do ktorého si pravidelne od sedemnástich rokov píšem svoje významné životné udalosti. Nalistoval som posledné záznamy na strane dva. Rozhodol som sa, že si určím, aj poznačím predsavzatia na ďalší rok.

Lebo predsavzatia treba mať a je to tak dôležité, ako ich nemať. Hneď na úvod sa sám sebe zaväzujem, že vrátim všetky peniaze a knihy, čo som si kedy požičal. Napísal som stručný zoznam mien, na ktoré som si letmo spomenul, aj s patričnou komoditou. Pokračoval som v písaní na strane sedemdesiatštyri, kde som začal značiť tituly kníh a ich majiteľov.

Poznačil som si i drobné ciele, ktorých naplnenie by ma uspokojilo a ktoré považujem za dôležité. Keďže už šikovne píšem na klávesnici počítača dvoma prstami, naučím sa troma. Tiež sa zbavím zvyku ťukať na klávesu medzerníka, nezvyšuje to rýchlosť počítača. Vyhodím smeti hneď ako to bude možné. Naučím sa japonsky a prečítam návod k tomu niečomu, čo som dostal k narodeninám pred troma rokmi, aby som zistil čo to je, pretože neviem načo to slúži, no je to celkom pekné.

A uviedol som aj podstatné méty, ktoré bude ťažšie realizovať. Začnem zas fajčiť. Kúpim si popolníky a farebné zapaľovače. Naučím sa konečne šlukovať a robiť z cigaretového dymu kruhy, lebo sa mi to páči. Prestanem držať diétu, lebo tie posledné tri dni na sójových klíčkoch a pokrájanom kapustnom liste sa už nedá vydržať. Nakúpim klobásy vo Veľkom Mederi, v počte sedem metrov a každý deň zjem niekoľko centimetrov. Prestanem športovať, pravidelne behávať za každého počasia na školskom ihrisku. Už som tým deťom čo tam sedia a fajčia na smiech, a tiež už som neúnosne vyšportovaný. Už sa začínam páčiť sám sebe a to je neznesiteľné.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?