Merače spotreby

Autor: Marian Baran | 9.12.2011 o 17:55 | Karma článku: 19,95 | Prečítané:  2456x

Keď mali prísť meniť merače spotreby vody, dozvedel som sa to z oznamu, ktorý mi bol doručený do poštovej schránky. Chvíľu som mrmlal, sťažujúc sa na čas, ktorí určili. Kopíroval pracovnú dobu štandardne zamestnaného človeka, od deviatej do pätnástej hodiny stredoeurópskeho času.

Viem, taký merač potrebuje svoje súkromie a čas, kým ho cudne snímu z vodovodných trubiek a s pátosom zaevidujú v kolónke, použité. No nie je jednoduché, len tak si zariadiť voľno, čo keď kvôli mojej neprítomnosti v práci, bude povalená ekonomika tejto krajiny. Tak som to vysvetľoval aj pracovníčke úradu, kam som bol pozvaný na desiatu hodinu. Vravel som jej, že som dôležité koliesko v ekonomike a bol by som vďačný za iný termín. Bola neoblomná, pohrozila pokutou za pohŕdanie. Vraj iný termín nie je k dispozícii a poobede nemajú úradné hodiny, lebo.

Chápem, každý chce poobede zahodiť lopatu a venovať sa viac svojmu životu. Vraj na niektorých úradoch, má popoludnie ten istý relaxačný koeficient, ako dopoludnie. Neverím tomu. Viem, že tie panie za to nemôžu, to niekto iný, neznámy, bývajúci nevedno kde, chrániaci si prísne svoje súkromie. To on definuje úradné, ordinačné, návštevné hodiny. Hodiny servisné, otváracie i záverečné. Hodiny má v malíčku. To on vytvoril podmienky na poskytovanie služieb pre ľudí takým spôsobom, že ten systém obchádza človeka širokým oblúkom. A ja vlastne ani neviem, či sa sťažujem. Ale občas by som sa mal, lebo.

Na letáku bolo telefónne číslo, kde sa dá dohodnúť iný termín. Využil som  túto možnosť a zavolal na dispečing meračov vody, operátorovi voľných termínov. Bol som pripravený čeliť nevôli a ľahostajnosti. Nachystaný bojovať za svoju pravdu. Pozdravil som, predostrel problém. Zaťal päste, až mi obeleli hánky a takticky mlčal. No a ten chlap, pokojným hlasom hypnotizéra mi hovorí; My pracujeme aj v sobotu, sme tú pre ľudí, povedzte kedy vám to vyhovuje. Pokazil mi celý deň.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?