Milý Ježiško

Autor: Marian Baran | 29.11.2011 o 18:53 | Karma článku: 16,50 | Prečítané:  1502x

Tak ti teda zas píšem ja. Už som ti písal toľkokrát, že sa nemusím ani predstavovať, pamätáš; Drevené želiezko z gumy, tak to som chcel ja. Včera som deti vyzval, aby ti napísali. Vysmiali ma a povedali, že som staromódny.

Sú to dobré deti, darčeky by si zaslúžili. Sú poslušné, pravidelne vysypú kôš a upracú plochu na monitore. Zo školy nosia známky, no už neveria, že existuješ. Je pravdou, sú už veľké, na ilúziu so silou jedného megabitu. Na moje rozčarovanie mi začali tvrdiť, vraj si ťa nájdu na facebooku a tam ti teda svoje priania zavesia na stenu.

Ja si toho veľa neprosím. Prial by som si len, aby si mi pod stromček priniesol publikáciu, prípadne s vloženým DVD, Domáce chirurgické úkony, jedálenským príborom, alebo Zaši sa pekne. Prines mi všetky časti, aj bonusovú edíciu, Vytrhni si zub, vyvŕtaj si dieru. Tiež mi prines rušičku odpočúvania telefonických hovorov, lebo keď prenikne na verejnosť informácia, koľko kíl klobás si štvrťročne objednávam, cholesterol založí vlastné odbory.

Pred deťmi som sa schoval v skrini, tu ti píšem. Bola by tu tma, no svietim si svetielkami na stromček. Kúpil som ich začiatkom októbra. Minulý rok som zaváhal, v decembri som kupoval salónky. Nemali. Pani predavačka mi povedala, že kde som bol doteraz, už nie sú. Mal som prísť skôr, ale vraj ak chcem, môžem si kúpiť veľkonočné vajcia. Vieš, milý Ježiško, my sa na tie Vianoce všetci tak tešíme, žeby nám nevadilo, ak by boli každý deň. Fakt.

Za darčeky ti vopred ďakujem a sľubujem, že budem naďalej veriť v tvoju existenciu, tak ako vždy, úprimne a nezištne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?