Osem

Autor: Marian Baran | 10.11.2011 o 14:12 | Karma článku: 16,83 | Prečítané:  1933x

Keď sa kamarátovi narodila dcéra, ja som už mal určité skúsenosti. Rád som mu ich sprostredkoval, pretože to podstatné sa nedá nikde naštudovať, na to treba osobnú skúsenosť.

Najmä to, čo bolo dôležité. Ako zadržať dych v čase prebaľovania, na čas, ktorý by mu závidel hociktorý zberač perál z morského dna. Alebo ako spať s jedným otvoreným okom na porade, keď správne nastaví svoj profil šéfovi. Aj to, že nezjedenú krupičnú kašu nemusí vyhadzovať, pretože keď do nej nakrája trochu klobásy, tá sa hneď z nevýrazného pokrmu zmení na delikátny dezert.

Cenil si moje rady a na oplátku, sa mi na detskom ihrisku chválil, ako jeho dcéra rástie a napreduje. Kým môj syn už lietal po ihrisku, sa mi zveroval, ako pekne papá a kaká. Ako začína loziť a v noci sa budí už len osemkrát. Keď sa pokúšala vysloviť  prvé slová, nebolo pyšnejšieho otca. A potom jedného dňa všetkým povedal, že už vie počítať. I stíchli v úžase prítomné mamy a i ja som prehltol.

Všetky hlavy nazerali do kočíka na malého génia, cucajúceho si palec na ruke.
„Dievčatko moje, povedz koľko je päť plus tri." Spýtal sa otec svojho nadaného potomka.
„Osem." Odpovedala a dav prizerajúcich zaúpel obdivom a uznaním. Ovácie nemali konca. Nadšená vrava prehlušila vreskot z pieskoviska. Potom sa jej ešte spýtal, koľko je dvanásť mínus štyri a tiež povedala správny výsledok.

Odchádzali sme od mám a ich detí, od neutíchajúcej chvály a uznania. Malé dievča sa škerilo na otca z kočíka. Kamarát prezradil, že vie ešte povedať, mama.  
„Že dievčatko moje?" Naklonil sa otec nad kočík.
„Osem." Kričalo dieťa z kočíka a mrvilo sa nedočkavo, že ho všetci pochvália.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?