Pozemky v ponuke

Autor: Marian Baran | 31.10.2011 o 16:06 | Karma článku: 9,38 | Prečítané:  1431x

Cesta tam bola dlhá. Chvíľami sa mi strácal na mape prst. Ukazovák preskakoval z cesty na cestu, stačila mala nerovnosť terénu a diaľnica sa menila na úzku štrbinu v lese a naopak. Išli sme kratšou cestou, trvalo to o hodinu dlhšie ako zvyčajne.

V Bratislave bolo dosť voľných pozemkov, informoval som sa. Cena ako v meste, neopodstatnene vysoká. A pritom tá zem nie je iná, ako za kopcom. Problém ale nebol v cene, hodnota pozemku sa závratne zmení, keď sa vybuduje stavba. Realizácia nie je jednoduchá, ideálne je, ak prácu odvedie odborník. Opíšete svoje predstavy a skúsený zhotoviteľ vás len usmerní, ak sú tie vaše požiadavky nereálne, alebo nemáte žiaden prehľad v danej oblasti, alebo si to vôbec neviete predstaviť.

V tom malom mestečku sú ľudia neskutočne milý. Ako tá pani, čo mala kanceláriu v opravenom domčeku pri vjazde do obce. Podali sme si ruky na uvítanie a pozrela mi priamo do očí. Vľúdne sa usmiala. Máme dosť voľných pozemkov, môžete si vybrať. Sprevádzala nás ulicami so starými stromami. Kráčala pred nami a rozprávala ticho o niektorých starších obyvateľoch v bočných uličkách. Prešli sme do novšej časti. Voľné parcely sa núkali samé, len ukázať. Na križovatkách vysadené mladé stromy, funkčné osvetlenie, voda. Všetko tam bolo čisté, upravené. Bola to pokojná, tichá štvrť.

Na vybranej parcele odborník postavil stavbu z mramoru. Okolo položil dlažbu z drobných kamienkov. Presťahovali sme ich tam oboch, keď bolo všetko hotové, vedno, také bolo prianie, vrátiť sa späť ku svojim koreňom. Byť blízko seba, v meste v ktorom sa spoznali a určitú dobu spolu žili.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?